Obě školy se mohou pochlubit slušným počtem slavných absolventů a úspěchy sklízí i v posledních letech.

„Absolventi a studenti Sportovního gymnázia (SG) získali celkem tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile na olympijských hrách. Nejslavnějšími absolventy jsou Martin Doktor, Milan Hejduk či Jiří Welsch. Zajímavostí může také být, že celkem 14 studentů a absolventů SG nastoupilo v této sezóně v mistrovském týmu hokejistů HC Eaton Pardubice. Bývalí studenti Petr Koukal a Tomáš Mojžíš jsou zase letošními hokejovými mistry světa,“ vypočítal úspěchy pardubických sportovců ředitel SG Martin Kubrycht s tím, že na mnoho studentů ještě letos čekají vrcholné domácí i mezinárodní akce.

I Gymnázium Dašická se může pochlubit slavnými absolventy, jako jsou třeba hokejový brankář Dominik Hašek, desetibojař Roman Šebrle či herec Jiří Bartoška.

„Pěti vynikajících úspěchů ale dosáhla naše škola i v tomto školním roce. Prvním je opakované vítězství v soutěži Evropský parlament mládeže. Druhého úspěchu dosáhl student Lukáš Fajt, který v národní přehlídce AMAVET skončil na 3. místě a byl vybrán na letní školu mladých vědců v USA. Velkého úspěchu dosáhl student Vojtěch Dostál, který je členem družstva reprezentujícího Českou republiku na biologické olympiádě v Koreji. Student nižšího gmnázia David Radosta nás zase reprezentoval v Brazílii,“ sdělila ředitelka Gymnázia Dašická Jitka Svobodová.

„Opravdovou zajímavostí je, že naši studenti francouzštiny nacvičili divadlo pod vedením francouzského režiséra, vyhráli národní přehlídku frankofonních divadel Festivadlo a s velkým úspěchem zahráli svoje představení před francouzským publikem v městském divadle v Orleáns,“ dodala Jitka Svobodová.

Lukáš Dubský