Letošní 8. ročník Socioconu má podtitul Zranitelní a mocní a jednotlivé příspěvky se zaměřují na aktuální témata, která jsou rozdělena do třech bloků. „První blok se bude věnovat ukrývání a přetváření identity člověka na internetu. Diskutovat se bude ale i o tom, jak Romové získávají občanství u nás i v zahraničí," uvedla mluvčí pardubické univerzity Valerie Wágnerová.

Druhý blok bude patřit českým ženám, které konvertují k islámu i seznámení s morální ekonomií tureckého obchodu s růžovým olejem. Na programu je také prezentace výzkumů, které provádějí studenti a akademičtí pracovníci pro pardubický magistrát.

„Sociocon se věnuje tomu nejlepšímu, co mohou studenti a učitelé představit z celoročního dění a práce na katedře sociálních věd," uvedl koordinátor konference Tomáš Samek.

V programu své místo našel i etnografický film Z Pardubic do Pata-Ratu - „road movie" mapující studentský terénní výzkum. Studentka sociální antropologie poté vylíčí své zkušenosti z jednosemestrálního studijního pobytu na Tchaj-wanu na National Dong Hwa University. Program studentů a pedagogů Katedry sociálních věd Fakulty filozofické v Divadle 29 uzavře studentské divadlo s názvem Telenovela, co vám utrhne srdce.