„Kulinářského odpoledne se zúčastnili zahraniční studenti například z Mexika, Hondurasu či Argentiny," uvedla předsedkyně dobrovolnické skupiny Východ organizace AFS mezikulturní programy Martina Gilarová, která celou akci pořádala.

Společně se studenty se zajímavé akce zúčastnili také dobrovolníci a příznivci AFS, kteří pro příchozí připravovali tradiční národní jídla jednotlivých zemí.

„Mohli jsme tak ochutnat například tortilly smažené na másle, plněné sýrem nebo rajčaty, zeleninou a mletým masem, punč nebo avokádovou pomazánku. Nechyběly ani výborné české koláče, buchty a jiné dobroty," pokračovala Martina Gilarová s tím, že by ráda poděkovala obci Čeperka i hostitelským maminkám studentů z Pardubického i Královéhradeckého kraje za podporu a pomoc při organizaci odpoledne.

Organizace AFS je celosvětová nevládní nezisková dobrovolnická organizace, která nabízí příležitosti v oblasti mezikulturního vzdělávání pro všechny věkové kategorie. Specializuje se mimo jiné na výměnu středoškolských studentů z celého světa.

„I dobrovolníci z naší organizace si tento týden připomenou svůj svátek. Na dnešek, pátý prosinec, totiž připadá Mezinárodní den dobrovolníků," poznamenala Martina Gilarová.