Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti z Pardubic rozjíždí novou sociální síť

Pardubice - Pardubičtí studenti dali život nové sociální síti. Jmenuje se Angitu a tento týden ji vyzkoušelo prvních 45 mladých lidí. Do konce roku má být pro veřejnost spuštěna základní verze, ambice projektu jsou globální.

8.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

„Angitu představuje inteligentní online platformu, která v budoucnu pomůže studentům po celém světě s plněním životních snů a budováním osobní kariéry už v době studia na vysoké škole," přiblížil Vojtěch Dlouhý, jeden z tvůrců projektu.

Jde o to, že mladí lidé vyplní na síti profil a zveřejní svůj pracovní cíl. Prostřednictvím sítě pak budou vyhledávat informace a získávat kontakty, které je k jejich snu přiblíží – například stáže ve firmách, volba toho správného tématu závěrečné studijní práce či dobrovolnické aktivity.

Účast v projektu už přislíbila řada firem, které si jeho prostřednictvím mohou „lovit" talenty. Tvůrci Angitu jednají s jedenácti univerzitami, včetně pardubické a královéhradecké.

„Jsme ve spojení také s indickými partnery. Chceme totiž prezentovat i rozvojové dobrovolnické projekty mimo Evropu. Studenti si je u nás budou moci vyhledat a odjet kamkoliv do světa," dodal Vojtěch Dlouhý.

Síť bude celosvětová, takže jejím prostřednictvím mají naopak do České republiky přicházet mladí lidé z jiných zemí. „V Čechách máme nedostatek technicky vzdělaných vysokoškoláků a ve Španělsku jich je dost, ale ve své zemi nemají pracovní příležitosti. Angitu může zprostředkovat kontakt mezi firmou a studenty," přiblížil Dlouhý jednu ze situací, ve kterých by se Angitu mohl uplatnit.

Agnitu přišlo z maorštiny

Na vzniku nové sítě se pracuje od března letošního roku. Tým se nejprve skládal ze čtyř mladých profesionálů, dnes už jich na Agnitu pracuje osm, jde zejména o studenty Univerzity Pardubice.
Vznik sociální sítě financují převážně z vlastních zdrojů. Velký úspěch zažili již vloni, kdy se Angitu stala jedním z úspěšných projektů soutěže Byznys Trefa.

Ve čtvrtek večer byla Agnitu podrobena prvnímu testování veřejností. Zúčastnilo se ho 45 studentů. „Cílem setkání bylo zhodnotit uživatelskou přívětivost, získat zpětnou vazbu přímo od cílové skupiny a odhalit nedostatky ještě před spuštěním ostré verze," vysvětlil Dlouhý. V současné době tvůrci výsledky testování vyhodnocují.

Angitu je slovo z maorštiny (jazyka Maorů žijících na Novém Zélandu) a znamená štěstí, příležitost. Souvislost s Novým Zélandem má i logo projektu, jehož ústředním motivem je pták kivi – pták z Nového Zélandu, který nelétá a jehož peří připomíná spíš srst. Má symbolizovat studenta, který je zatím na začátku své cesty a hledá se.

Autor: Pavlína Roztočilová

8.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení