Organizátoři si pro závodníky připravili vskutku nelehký úkol. Zadání znělo jasně, co nejrychleji a takzvaně suchou nohou překonat řeku. Ne všem se to však povedlo, o pády nebyla nouze. Plovoucí most se pro některé běžce proměnil spíše v klouzačku.

Popularita elektrických koloběžek stoupá. Jenže s rostoucím počtem přibývá kolizí s vážnými zraněními a škodami
Velká změna pro majitele ekoloběžek: Na silné stroje bude potřeba povinné ručení

„Celý rok se do Labe chodím otužovat, ale dneska jsem se koupat nechtěl. Asi to budu muset zkusit znovu,“ řekl bezprostředně po závodě s úsměvem Adam, který byl jedním z prvních běžců.

Ti šikovnější závodníci lávku přeběhli za dvacet sekund, jiní odvážlivci nasbírali nežádoucí čas navíc při snaze vyšplhat se po pádu z vody znovu na trať.

Závod měl úspěch u běžců i diváků. „Já bych se neodvážila, ale alespoň jsme se přišli podívat, protože jsme byli zvědaví,“ řekla jedna z přihlížejících. Startovné bylo 150 korun a výtěžek půjde podle organizátorů na dobročinné účely.

Novinky i osvědčené akce

Sportovní park, který se tradičně konal v parku Na Špici na soutoku Labe a Chrudimky, navštívily tisíce lidí. I počasí pořadatelům přálo. „Letošní ročník si užíváme stejně jako ty předchozí díky úspěšným akcím, novým i těm tradičním a osvědčeným, které přilákaly velkou spoustu návštěvníků,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.

Pořadatelé si po návštěvníky letos připravili tradiční sportovní program s řadou exhibic i kulturu v podobě koncertů. V sobotu 13. srpna se opět konal velmi oblíbený běh Barvám neutečeš, který měřil šest kilometrů, na nichž barevná nálož pobavila děti i dospělé.

Novinkou letošního ročníku byly také taneční workshopy nebo divadélko pro děti. Závěrečný den byl ve znamení exhibice v karate i basketbalu.

Cíl celé devítidenní akce byl podle pořadatelů jasný. Rozhýbat děti a ukázat jim všechny možné sporty, aby se pravidelný pohyb stal nedílnou součástí jejich životů.