Svatební veletrh patří k oblíbeným událostem, jež se už staly tradicí a kde se i široká veřejnost dozví spoustu zajímavostí o nejnovějších trendech jak pro nastávající manželé, tak pro jejich svatební hosty. Letošní ročník se konal již tradičně v budově ČSOB Pojišťovny v Pardubicích a nejen nevěsty tu mohou vybírat z různých modelů svatebních šatů, které do Pardubic doputovaly i ze zahraničí.

Zdroj: Michal Žampach

„Návštěvníci uvidí zhruba padesát až šedesát modelů a co se týká vystavené expozice, tak je jich kolem stovky,“ nechala se slyšet pořadatelka Adéla Trávníčková.

Mezi letošní novinky patří dekorace v podobě květinových svítících písmen a využití služeb svatební ceremonialistky, což je dáma, která dokáže běžný civilní obřad doplnit o prvky, jež jsou pro snoubence důležité. Snaží se plnit přání snoubenců, která zakomponuje do obřadu a při společných setkáních zvolí třeba například formu poděkování rodičům. Obřad se tím stává obřad osobnější.

Hrob muže s mečem
VIDEO: Muzeum představí unikátní repliku jezdeckého meče i jeho vzácný originál

Veletrh myslel také na ženichy, kteří tu najdou svatební obleky, a mají možnost využít i obleku střiženého přímo na míru. Vybrat si mohou barvu, délku i střih. Vybírat mohli i z několik tisíc snubních prstenů v různých kombinacích materiálů a provedení.

Pro návštěvníky byl připraven i doprovodný program v podobě módních přehlídek společenských a svatebních šatů, ale mnozí zájemci si vyposlechli i ukázky svatební hudby či povídání o nadcházejících svatebních trendech.

„Přijeli jsme z Chrudimi, protože s přítelem plánujeme svatbu a chceme se trochu inspirovat. Je prima, že si tu člověk může vybrat šaty i pro někoho, kdo je silnější. Není zrovna lehké sehnat šaty na tuhle postavu a připadat si jako princezna,“ řekla s úsměvem slečna Eva z Chrudimi.

Přesný, šetrný a schopný operovat i na hůře dostupných místech. To jsou hlavní výhody nového robotického operačního systému da Vinci Xi, kterým nově disponuje Pardubická nemocnice.
V Pardubické nemocnici operuje supermoderní robot. Lékaře ale nahradit neumí

Jak už se stalo tradicí, neschází tu ani ochutnávky svatebních dortů nebo cukroví. Lidé si zde mohou zpříjemnit chvilku posezením u kávy, vína, či nealka a slaného cateringu.

„Jsou tady i svatební místa, a to nejenom oblíbené statky, stodoly, mlýny, ale i penziony nebo hotely. Máme tady lázně, které jsou krásné svatební místo a s nimi i snoubence čeká soutěž o svatební cestu,“ Deníku dodala Trávníčková.