V Rytířském sále pardubického zámku se dnes vdává Barbora Velehradská. „Sedmého sedmý dva nula nula sedm je prostě hezké číslo. Chtěli jsme se vzít začátkem července, abychom léto strávili jako novomanželé. A budeme si to datum i pěkně pamatovat,“ říká třicetiletá operní pěvkyně. Není sama.

Východočeské obřadní síně dnes praskají ve švech a mnohde museli přidat i odpolední termín navíc. „Ale aby si někdo chtěl zabukovat svatbu také na sedmou ráno, to se nám naštěstí nestalo,“ směje se správce zámku ve Slatiňanech na Chrudimsku Jaroslav Havlíček. „Takové datum vypadá hezky i na oznámení,“ přidala se další dnešní nevěsta Kateřina Škrobánková, která svému milovanému řekne „ano“ na zámku v Častolovicích. Ale není v tom žádná magie či astrologie, upozorňují nevěsty. Volba na dnešek byla souhrou náhod, astrologii a numerologii jsme nestudovali.

„Zrovna dneska měli volný termín,“ dodala Velehradská. Desítky párů ve východních Čechách se však magickým datem naopak inspirovaly. A pak se z termínu zase začaly houfně odhlašovat, když zjistily, že čarodějnické koule z dnešního data nevěští nic dobrého. Někteří astrologové prorokují, že tři sedmičky znamenají smůlu. Svazky uzavřené tento den se prý brzy rozpadají. Páry se začnou hádat a vzájemně intrikovat.

„Ke svatbě to opravdu nejsou ideální čísla. V datu chybí šestka jako číslo rodiny a harmonie, naopak převažují čísla svobody, volnosti a nejistoty,“ řekla královéhradecká numeroložka Dagmar Čapková. Zvláštní je, že o loňský podobně magický termín, který byl naopak plný šestek (6. 6. 2006) byl zájem naopak mizivý. Mnohé matrikářky natolik rozlítil úprk snoubenců poté, co se dozvěděli neblahé věstby, že odmítají dopředu rezervovat sňatky na 8. srpna 2008.


Matriky nestíhají, jinak by dnes bylo sňatků ještě víc

 

VÝCHODNÍ ČECHY - Obřadní síně nejsou nafukovací, jinak by si snad dnes chtěla říct ano – v nadsázce – polovina východočeských snoubenců.
„Máme dnes sedm svateb, maximum možného. Kapacita je dána tím, co stíhá matrika,“ potvrdil správce zámku v Hrádku u Nechanic Ivan Šenk. V Častolovicích dokonce přidali výjimečně jeden odpolední oddací termín navíc, obřadů bude na zámku celkem sedm.

Maraton začne v deset dopoledne a skončí v půl páté. Sňatky mimo obřadní síně na úřadech se stávají stále populárnější. A lidé si za ně připlácejí tisíce navíc.

A co věští magie? Račte si vybrat!

VÝCHODNÍ ČECHY - S čáry a máry je to jako na bleším trhu. Seženete tady všechno, dle libosti.
Zatímco královéhradecká numeroložka Dagmar Čapková tvrdí, že dnešní datum nevěští svatebčanům moc dobrého, podle její chrudimské kolegyně Marie Svobodové v sobě skrývá obrovské množství energie, kouzla a sluníčka. „Sedmičky jsou jako paprsky. Mají v sobě nesmírnou energii, která může nejprve srazit na kolena, ale kdo má víru, dokáže ji pozitivně nasměrovat k druhému člověku,“ řekla Svobodová.

„Ale obsahují zbytečné překážky. Jsou to čísla mužská, plná aktivity, nestability a svobody. A nejsou příliš partnerská,“ podotkla numeroložka Čapková. Obě se však shodnou na jednom: pro partnery bude těžké se s energií čísel vyrovnat. „Mohou se pak uzavřít do sebe,“ dodala Čapková.

Známý hradecký psycholog Jan Lašek se ale nad podobnými věštbami ušklíbá: „Manželství je pro lidi velká neznámá – proto občas neodolají a chtějí si je pojistit něčím konkrétním, co podle nich funguje. A ono to nefunguje.“