Slavnostní obřad trval necelou půlhodinu a nechyběl svatební pochod, navlékání prstýnku, ale ani manželský polibek. „Když jsem svou ženu políbil, hned jsme se cítil mladší,“ poznamenal sedmadevadesátiletý ženich.

„Je to krásné, že jsme spolu s manželem šťastní a zdraví. Můj tatíček na mě byl vždycky hodný a dobře se o mě staral. Je to můj anděl strážný,“ zhodnotila sedmdesát let společného života čtyřiadevadesátiletá Valerie Mrvíková, která se společně se svým mužem může těšit ze sedmi vnoučat a dvanácti pravnoučat.

Na slavnostním obřadu nechyběla ani třiadevadesátiletá sestra nevěsty.

„Diamantových (60 let) a kamenných (65 let) svateb máme na magistrátu docela hodně, ale platinová se za mého působení ještě neodehrála,“ uvedla matrikářka Zdeňka Havlíčková, která společně se starostou městského obvodu Pardubice V Jaroslavem Kňavou pár oddávala. Poslední platinovou svatbu zažil pardubický magistrát před 16 lety - v roce 1991.

Manželé Mrvíkovi mají na dlouhé a spokojené soužití svůj recept. „Důležitá je hlavně ohleduplnost, tolerance a porozumění. A také to, že máme jeden druhého pořád rád,“ prozradil Alois Mrvík.