Jeden takový se u obchodu nedaleko pardubického hlavního nádraží oháněl pochybným a již dost ohraným certifikátem o výběru na hluchoněmé.

Při této aktivitě jej však zahlédl i strážník městské policie. I když byl mimo službu, upozornil okamžitě své kolegy a ti si podvodníčka prověřili.

„Na místo vzápětí dorazili uniformovaní strážníci, kteří toto oznámení prověřili a mužovo přestupkové chování vyřešili uložením blokové pokuty," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lenka Uskobová. Další žebrání pak podvodníkovi důrazně rozmluvili a z místa jej vykázali.

Nebyl ale jediný, kdo se rozhodl získat peníze nečestným způsobem.

V centru Pardubic se včera vyskytli dokonce i tři králové, přestože tradiční Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou České republiky se koná až od 2. do 10. ledna. Tři osoby s papírovou korunou na hlavě a v nevábném oblečení byly spatřeny na třídě Míru.

Pozor na podvodníky. A jak poznáte ty skutečné tři krále, jejímž prostřednictvím můžete připět na pomoc lidem nemocným, se zdravotním postižením, seniorům, rodičům s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným. „Mají pokladničku úředně zapečetěnou na magistrátu a mohou se prokázat průkazem se jménem, příjmením, číslem občanského průkazu a podpisem biskupa a diecézního ředitele," popsala ředitelka Oblastní charity Pardubice Marie Hubálková.