Svazek obcí Loučná spojuje již řadu let třináct obcí na Pardubicku. Obce si pomáhají v pracovních aktivitách, ale jejich obyvatelé se také potkávají na různých sportovních a společenských akcích. Jednou z nich je soutěžní pětiboj, který se tentokrát uskuteční v sobotu 27. dubna ve sportovním areálu ve Chvojenci. Své síly poměří týmy deseti obcí.

close Pozvánka na pětiboj. info Zdroj: Svazek obcí Loučná zoom_in Pozvánka na pětiboj.

Program začne ve 14 hodin vystoupením pro děti, pobaví je komik Václav Upír Krejčí. Po patnácté hodině se představí soutěžní týmy. Předsedou poroty bude zpěvák Jaroslav Břeský, dále pak starostka obce Chvojenec Jaroslava Píšová a herec Václav Upír Krejčí.

„Jednotlivé disciplíny jsou až do samotného začátku klání tajné. Jen můžeme všem slíbit, že se jedná o zábavné soutěže," řekl předseda Svazku obcí Loučná a starosta města Sezemice Martin Staněk. „Bojovat se jistě bude ze všech sil, ale v první řadě nám jde o to, abychom se po čase zase všichni potkali, zasmáli se, zatančili, zazpívali si a užili si tak jarní odpoledne. Budeme moc rádi, pokud se přijdete s námi pobavit i vy,“ dodal Martin Staněk. Soutěže začnou po 15. hodině, vyhlášení výsledků a rozdání pohárů vítězům se uskuteční v 18 hodin.

„Diváci se mohou po 17. hodině těšit na známé hity od Freddieho Mercuryho a skupiny Queen v podání zpěváka Jaroslava Břeského. Úsměvy na tváři vykouzlí svými historkami a vtipy Václav Upír Krejčí a zazpívat si můžete známé české hity se zpěvákem Františkem Čermákem," přiblížila další program Majka Schillerová, která bude akci ve Chvojenci moderovat.

Po celé odpoledne bude k dispozici zdarma skákací hrad a další zábavné atrakce pro děti. Ochutnat můžete kromě běžného občerstvení i míchané nápoje od barmana Petra Hurty, který také předvede svou show.