V New Yorku mu byl na jaře roku 2008 průvodcem jeho dlouholetý kamarád a někdejší spoluhráč Petr Průcha.
Bývalý hokejista Pardubic a současný český reprezentant totiž v té době válel NHL za tamní Rangers.

Jeřáby za plotem

„Průchyč už měl po sezoně, a tak jsme za ním vyrazili s mojí tehdejší přítelkyní, která je už nyní mojí manželkou, a ještě jedním kamarádem. Bydleli jsme u Petra v bytě přímo na Manhattanu a on nám dělal průvodce městem. Ukázal nám všechna známá místa. Pochopitelně i Grand Zero. Místo, kde stála Dvojčata, však bylo celé obehnáno modrým plotem, za kterým byly vidět pouze jeřáby. Nezasvěcený člověk by si myslel, že se tady prostě 'jen' něco staví. Jelikož ale každý ví, co v těchto místech je, tak k tomuto staveništi vzhlíží s úctou. Jak turisté, tak i místní,“ řekl našemu Deníku současný starosta Městského obvodu Pardubice VI.

Petr Králíček při svých toulkách New Yorkem navštívil i další pamětihodnosti. „Všude byla a zřejmě pořád jsou přísná bezpečnostní opatření. Jak u Sochy Svobody, tak třeba v Empire State Building či Rockefellerově centru jsme neustále procházeli detekčními rámy a osobní prohlídkou. K ní patřilo například i neustálé sundávání bot. Na vše jsme ale byli připraveni, Petr Průcha již všechno věděl, jak to chodí, a tak nám o všem řekl,“ uvedl Petr Králíček, který se prý v New Yorku cítil bezpečně. „Všude jsou policisté či vojáci se zbraněni. Nevypadá to sice úplně nejlépe, ale člověk si přijde tak nějak bezpečnější.“
Fotit Pentagon? Ne!

Současný svítkovský starosta vyrazil během své návštěvy New Yorku i do hlavního města Spojených států. „Ve Washingtonu byla úplně stejná bezpečnostní opatření. Vzpomínám na to, jak jsme si chtěli vyfotit Pentagon. Ještě, než jsem ale zmáčkl spoušť foťáku, už u nás byl dvoumetrový černoch z ochranky a rázně nám domluvil, že fotky tady pořizovat nebudeme! Na střeše Kapitolu či Bílého domu jsme viděli ostřelovače. Ta bezpečnostní opatření jsou opravdu obrovská,“ shrnul svoji návštěvu New Yorku a Washingtonu Petr Králíček.