„Poslední volná místa však máme ještě na letní dětský tábor v Zálesí u Humpolce, kam bereme děti od pěti do čtrnácti let,“ řekla nám zástupkyně ředitele Bohuslava Mejstříková.

Tábor v chatkách se koná od 1. do 15. července a rodiče se prý nemusí bát ani o děti, které na něj jedou poprvé. „Těm je věnována zvýšená péče,“ podotkla Mejstříková.

Příznivější situace je v příměstských táborech v DDM Delta na Dukle. Ve dnech 9. až 13. července se koná Sportovně tvořivý týden a Rybářský příměstský tábor, kde jsou ještě volná místa. Stejně tak mohou rodiče přihlásit své ratolesti na tábor plný výletů, jenž se pod názvem Cestou necestou koná od 16. do 20. července.

„Pět volných míst máme i na poslední příměstský tábor nazvaný Prázdniny ještě nekončí, který se koná od 27. do 31. srpna,“ uvedla ředitelka DDM Delta Klára Svačinová.

Největším letošním tahákem však bude bezesporu tábor na chatě Juráška v Olešnici v Orlických horách, který pořádají od 28. července do 11. srpna.

Děti čeká táborová hra Putování časem, sport, výlety i koupání. Kapacita tohoto tábora je šedesát dětí a zatím je naplněna pouze z poloviny.

Několik volných míst hlásí také DDM Štolbova na táboře ve Velinách, který se koná od 30. června do 13. července.

„Děti se tady mohou těšit na táborovou hru Indiáni,“ řekla nám účetní Alena Maternová. Na rukodělný tábor v Dolním Babákově se však mohou hlásit už jen náhradníci. Pár míst má také červencový vodácký tábor a o něco víc příměstský tábor ve dnech 9. až 13. července. „Podle počasí budeme chodit s dětmi do přírody, hrát hry anebo se věnovat výtvarné činnosti,“ přiblížila náplň tábora Alena Maternová.