„Vydáme se čarovným lesem, po stezkách mezi okouzlujícími stromy a květinami. Můžete po náročném dni relaxovat při vybarvování spletitých vzorů velkých antistresových omalovánek a zároveň se dozvědět něco o sociálních službách pro osoby s psychickým onemocněním,“ zve za pořadatele Veronika Smitková.

V pardubickém Divadle 29 se pak od 18.30 hodin koná besední večer Jitky Slezákové na téma „Tak mi ruply nervy a do dál?“ Jitka Slezáková si bude se svými hosty povídat o duševních nemocech, dětské psychiatrii a vůbec o životě lidí s touto diagnózou. Na otázky odpoví Marie Salomonová, zakladatelka spolku Nevypusť duši, Dita Protopopová, výzkumnice a lékařka Národního ústavu duševního zdraví, a Jakub Vávra, ředitel Domova na hradě Rychmburk.

Akci doprovodí písničkářka Jana Rychterová. Už v 17 hodin bude v mezipatře Divadla 29 připravena prezentace spolku Péče o duševní zdraví. "Představíme naše služby pro lidi s duševním onemocněním, včetně chráněných dílen. Originální výrobky, které v nich vznikají, bude možné si na místě zakoupit," uvedla Leona Hovorková z Péče o duševní zdraví.

Obě akce jsou součástí letošních Týdnů pro duševní zdraví, které pokračují na východě Čech až do října.