V neděli v 17.10 hodin se ČEZ Arenou opět rozezní státní hymna v podání Jiřího Ševčíka a ihned poté bude vhozeno úvodní buly důležitého pátého klání mezi hokejisty Pardubic a Liberce. Za vyrovnaného stavu této série právě pátý duel dost znatelně převáží misku vah na stranu jednoho ze soupeřů.

Vědí to i pardubičtí fanoušci a z pokladen mizí poslední vstupenky. „O lístky je velký zájem, vstupenky jsou více méně už jen do spodních řad nebo méně lukrativních míst,“ říká žena v pokladně ČEZ Areny.

„Pokladny jsou v sobotu otevřeny od 9 do 12 hodin. Zítra si mohou lidé koupit lístky od 9 do 12 a poté pak od 13 hodin,“ podotýká oficiální klubový web.
„Bude-li se hrát každá série na sedm zápasů, vleze to dost do peněz,“ řekl se smíchem fanoušek Miloš z Pardubic, který si však již před venkovními zápasy v Liberci obstaral s předstihem vstupenku na nedělní duel.

K vítězství v Liberci dopomohla hokejistům právě početná výprava pardubických fanoušků. Bez ohledu na zítřejší výsledek je jasné, že budou moci své hokejisty podpořit na severu Čech také v úterý, kdy je na programu šesté utkání této série. „Autobus odjíždí od přístaviště lodi Arnošt v úterý opět ve 14 hodin. Cena tohoto zájezdu včetně vstupenky je 325 korun pro členy fanklubu. Ostatní fanoušci zaplatí čtyři stovky,“ sděluje šéf pardubického fanklubu Karel „Karlos“ Klodner. U něj je rovněž možné zajistit si samostatnou vstupenku, která vyjde na 270 korun. Rezervaci na úterní zájezd či na samostatné vstupenky je možné učinit on-line na stránkách fanklubu v sekci Výjezdy, popřípadě přímo na telefonu Karla Klodnera, který je 724 600 733.

Platba v „kanceláři“ u vchodu na jih

„Rezervaci je nutné zaplatit o přestávkách nebo po skončení 5. semifinále ve stánku fanklubu u vchodu na Jižní tribunu. Nezaplacené rezervace budou zrušeny,“ upřesňuje prezident fanklubu.

Kousal, Radil, Buchtele? Už  dávno měli být v reprezentaci

Čtvrtý semifinálový zápas mezi hokejisty Liberce a Pardubic opět ukázal, jak je pro „pojišťováky“ důležité jejich mládí. Trio Kousal, Radil a Buchtele totiž ve druhém libereckém utkání zařídilo důležité vítězství. Budiž pro ně vyznamenáním i to, že o nich jen v samých superlativech hovoří také jeden z největších hokejových odborníků v zemi – Robert Záruba: „Buchtele, Radil a Kousal už měli dávno dostat šanci v reprezentaci. Je škoda, že je trenér Hadamczik nevyzkoušel v nároďáku už na podzim. Jsou výborní, ale pochopitelně jim chybí zkušenosti z dospělé mezinárodní scény. Pokud se ale budou i nadále zlepšovat a šanci v národním týmu dostanou, věřím, že ukážou, co v nich je,“ řekl našemu Deníku komentátor České televize, který je však za „mladé pušky“ již nepovažuje. „Brzy jim bude dvaadvacet, zas tak mladí už nejsou…,“ dodal Záruba.

Anketa pardubických umělců: Věříte ve vítězství?

Hokej hýbe Pardubicemi po celou sezonu. V době vyřazovacích bojů to však platí dvojnásob. Není žádnou výjimkou, když se nějaká hvězda svého oboru na hokejovém utkání v ČEZ Areně objeví. Někteří dokonce ve zdejším hokejovém svatostánku fandí pravidelně. Pardubickým hokejistům  totiž drží kromě „obyčejných lidí“ palce také místní politici, sportovci, herci, zpěváci či lidé, kteří z Pardubic pocházejí nebo zde „něco“ znamenají. Právě celebrity z řad pardubických umělců jsme oslovili s otázkou, jak moc hokejistům věří nejen v zítřejším utkání, ale také v celé sérii.

Zdeněk CERAL,
zpěvák kapely Ready Kirken
Jsem velký fanda hokeje, ale letos nemám moc času sledovat dění. Přeji si samozřejmě vítězství, ale neznám skutečnou sílu obou soupeřů.   

Michal MAREDA,
zpěvák kapely Vypsaná FiXa
Hokej sleduji hodně. V mládí jsem dokonce chodil na jižní tribunu! A tak pochopitelně věřím ve vítězství a také v to, že Pardubice postoupí dál!  

Jolana VOLDÁNOVÁ,
moderátorka České televize
V neděli hrajeme v domácím prostředí, což by měla být určitá výhoda. Věřím, že vyhrajeme pátý zápas a celkově i celou sérii a že postoupíme! 

Pavel CEJNAR,
televizní moderátor
V neděli nebudu samozřejmě v aréně chybět! Myslím si, že Pardubice vyhrají a poté to také v úterý zopakují v Liberci. A postoupí! (saf, fv, lub)