Holice se zapojily do boje o zachování onkologického a traumatologického centra v pardubické krajské nemocnici.

Zastupitelé města totiž nedávno přijali usnesení, že s postupem ministerstva zdravotnictví a zrušením center v Pardubicích nesouhlasí. K jejich stanovisku se mohou připojit i obyvatelé Holic podpisem petice za zachování obou odborných pracovišť.

Proti zrušení je také místostarosta

S aktivitou boje proti zrušení oborných center vystoupil před holickými zastupiteli místostarosta města, sociální demokrat Ladislav Effenberk. „Zrušení onkologického a traumatologického centra v krajské nemocnici v Pardubicích v žádném případě neprospěje pacientům a výrazně poškodí systém lékařské pečé v našem kraji,“ konstatoval Ladislav Effenberk.

Ten také zinicioval petici, kterou mohou obyvatelé Holic a blízkého okolí podepsat a vyjádřit tak svůj nesouhlas s postupem ministerstva zdravotnictví. „Petiční archy jsou k dispozici v podatelně našeho úřadu,“ řekl Pardubickému deníku tajemník holického městského úřadu Vladislav Branda a dodal, že v současné chvíli je již podpisy nespokojených občanů zaplněno pět archů. „Počet podpisů odhaduji už tak na stovku,“ dodal Vladislav Branda.

Petice je občanům k dispozici v průběhu celého měsíce ledna.

(Lukáš Peška)