Se zájmem jsem si vyslechl rozhovor Českého rozhlasu Pardubice s náměstkyní pardubického primátora Štěpánkou Fraňkovou na téma plaveckého bazénu. Začínám být fanouškem jejích vyjádření k této problematice. Spolehlivě mne jimi vždy pobaví.

To, jak každých čtrnáct dnů přichází s jiným řešením, je důkazem bezvadně zvládnuté politické akrobacie.

Nejprve hlasovala pro vybudování akvaparku za 647 milionů korun. Před časem jsme se od ní dozvěděli, že nejlepší by bylo postavit úplně nový bazén u univerzity a nyní přichází s úplně jiným „revolučním“ řešením přehodnotit velikost rekonstrukce plaveckého bazénu. Jsem tomu samozřejmě rád a tleskám paní náměstkyni.

Zejména proto, že konečně dospěla k tomu, co sociálně-demokratičtí zastupitelé tvrdí poslední tři roky.

Rekonstrukce plaveckého areálu je nezbytná a je ji třeba provést co nejdříve. Zároveň ale odmítáme, aby byla zdemolována část areálu, kde se nachází skokanský bazén a skokanská věž a postavit na tomto místě akvapark.

Zatím však paní náměstkyně a její kolegové z radnice planým tlacháním promeškali čas k činům a občanům Pardubic kvůli nim zbývá již jen několik dnů (pokud bazén nedostane další výjimku od krajské hygienické stranice), kdy si mohou jít zaplavat do plaveckého areálu Na Olšinkách.

Jindřich Tauber, šéf Zastupitelského klubu ČSSD