„Málokdo ví, že za těmi největšími filmovými počiny posledních let stojí právě režiséři latinskoamerického původu. Dva z nich, konkrétně Alfonso Cuarón a Alejandro Gonzáles Inarritu, jsou dokonce v aktuální desítce nejlepších režisérů svě-ta," řekl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.

ZMRTVÝCHVSTÁNÍ LEONARDA DICAPRIA

Dnes večer se od 21 hodin zdarma promítá snímek Revenant Zmrtvýchvstání s Oscarem oceněným Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Diváci se s ním přenesou do drsné divočiny Ame-rického západu. Film natočil Mexičan Alejandro Gonzáles Inarritu, jeho díla Babel či 21 gramů znají dobře i evropští diváci.

„Filmoví fanoušci si jistě pamatují i jeho první slavný film Amores Perros, pojednávající o fenoménu psích zápasů," sdělil Jan Motyčka.

Zatímco Inarritu znají po letošních Oscarech všichni, jméno španělského režiséra Julia Medema (baskického původu) je známé hlavně díky snímku z roku 2001 Sex a Lucía. A to nejen kvůli chytlavému názvu. Zaujal také jako jeden ze 7 režisérů, kteří se podíleli na filmu 7 dní v Havaně.

MEDEMOVA OSLAVA ŽENSTVÍ A MATEŘSTVÍ

V neděli od 21 hodin mohou diváci u skateparku zdarma zhlédnout Medemovo drama Ma Ma s Penelope Cruzovou. Tu v krátké době potká několik životních tra-gédií, nesrazí ji to ale na ko-lena. Naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak důležité jsou vztahy k těm nejbližším, jejímu synovi i novému muži, který jí náhle vstoupí do života.

Snímek ukazuje hlavní hrdinku Magdu jako ženu silnou a milující, jež i v nejtěžších chvílích dokáže brát věci s nadhledem. (baz)