Krásné teplé jarní počasí láká nejen k procházkám, ale také k venkovním sportům. Stejně jako každý rok, i letos vyhánějí hřejivé paprsky jarního slunce do ulic nepřeberné množství nadšených sportovců, zejména pak bruslařů.  Na brusle ale nevyráží pouze nadšení sportovci. K vidění jsou často rodiny s dětmi, mladí lidé a dokonce i senioři, kteří sice nechtějí podávat kdovíjaké sportovní výkony, ale jednoduše chtějí využít krásného počasí, nadýchat se čerstvého vzduchu a užít si pohyb trochu jinak než jen obyčejnou procházkou.

Obliba kolečkových bruslí stále roste

In-line bruslení je v posledních letech stále více oblíbený sport u lidí všech generací. Zatímco ještě na konci minulého tisíciletí vlastnili brusle především opravdoví sportovní nadšenci, dnes se brusle objevují téměř v každé domácnosti. Do obliby se totiž brusle dostávají nejen díky poklesu cen, ale zejména proto, že se ve městech a jejich okolí začínají stále více rozšiřovat speciální in-line stezky pro bruslaře.

Kolečkové brusle ale nejsou vhodné jen jako rekreační sport na teplé jarní dny, své využití mají totiž i jako skvělá forma udržování postavy. Je to jeden z mála sportů, který dokáže posílit téměř všechny problémové partie, skvěle funguje při boji s tukovými polštářky a navíc není náročný na klouby.

Že je in-line bruslení jeden z nejoblíbenějších sportů potvrzuje i Hana Kolbabová, prodavačka z pardubického Yetti Sportu „ Jakmile se oteplilo, prodej in-line bruslí se zvýšil skoro na dvojnásobek. I když nám ještě nedorazila nová kolekce, lidé se po ní pořád ptají. Dokonce se první vyprodali dražší a kvalitnější brusle, než ty klasické rekreační“ vypráví a dodává: „ Velká poptávka je i po chráničích a to je dobře. Je vidět, že se lidé starají o své bezpečí, případně o bezpečí svých dětí“.

Šest in-line stezek pro Pardubice

Pokud patříte mezi příznivce kolečkových bruslí, ale už vás nebaví pořád dokola jezdit stejnou trasu, můžete vyrazit na jednu z šesti in-line tras v okolí Pardubic. Tou nejznámější je jednoznačně trasa od koupaliště na Cihelně ke Kunětické hoře, ale pokud už ji znáte a chcete zkusit zase něco nového, podívejte se na internetové stránky trasy.nabruslich.cz, kde naleznete mapky všech šesti bruslařských tras v Pardubicích a okolí.

Pokud se ale rozhodnete naplno využít všechny výhody in-line bruslení, rozhodně nesmíte podcenit výbavu. Krom kvalitních bruslí je potřeba vybavit se i chrániči, které zabrání nepříjemným oděrkám, pokud na bruslích nejste až tak zběhlí. Děti by pak rozhodně neměly zapomenout na kvalitní přilbu.

(kat)