Množství květin obklopilo průčelí kostela, ve kterém stála rakev s fotografií usměvavé Terezky. Zazněly její oblíbené písně a také smuteční projev, ve kterém řečnice pohovořila o životě dívky, která milovala svou rodinu, vaření, zahrádku i své dva pejsky. A také jízdu na motorce, na které jezdila od svých šestnácti let. Jenže potom krutě zasáhl osud, když jí na rovném a dlouhém silničním úseku mezi Chlumcem nad Cidlinou a Lovčicemi vběhl do cesty srnec. Vážně zraněnou ji transportoval vrtulník do nemocnice, kde následující den zemřela.

Terezce by bylo v srpnu 26 let. Do evangelického kostela v Přelouči se s ní naposledy rozloučila rodina, přátelé a známí.Terezce by bylo v srpnu 26 let. Do evangelického kostela v Přelouči se s ní naposledy rozloučila rodina, přátelé a známí.Zdroj: Deník/Romana Netolická

Na schodech do kostela se už půl hodiny před obřadem začali shromažďovat hosté s květinami a postupně ke svatostánku přijížděli motorkáři, kterých ze všech koutů republiky přijely do Přelouče desítky. „Byli jsme před nedávnem na pohřbu Anetky ve Skutči a říkali jsme si, že vyprovodíme na poslední cestě i Terezku. Vždyť obě patřily do naší motorkářské rodiny,“ poznamenal vousatý čtyřicátník, který se představil jako Jirka. Takových lidí bylo víc - informace o pohřbu mladé motorkářky se rychle šířily na sociálních sítích.

Tragická nehoda u Podlažic, 31.5.5023
Tragédie. U Chrasti nedobrzdila 18letá motorkářka, zabilo ji auto v protisměru

Slzy a nářek Terezčiny maminky drásaly na duši každého, kdo se obřadu zúčastnil. „Naše rodina je naprosto zdrcená. Terezka byla milá, hezká, nemůžeme se z její smrti vzpamatovat. Je to strašné,“ řekla plačící Terezčina teta.

Zdroj: Romana Netolická

Když obřad skončil, blízcí vynesli rakev z kostela a uložili ji do pohřebního vozu. To už se rozeznělo „vrčení“ desítek motorek, které se začaly řadit za černou dodávkou. Právě to si přáli tatínek a bratr Terezky, kteří o přítomnost motorkářů žádali na facebooku. „Chtěli bychom se s ní s rodinou rozloučit ve velkém stylu a se ctí… Ať naposledy uslyší pořádný rachot mašin,“ napsali ve smutné výzvě.

Kvůli vyšetřování nehody byla silnice uzavřena.
Silnice smrti. Motorkářka Aneta je pátou obětí na jediném kilometru od roku 2014

Terezka Stačinová je v krátké době už druhou dívkou v kraji, které se stala jízda na motorce osudnou. Před necelými dvěma měsíci svůj krátký život ukončila teprve osmnáctiletá Anetka Pátečková z Perálce, která po nehodě mezi Chrastí a Skutči zahynula o posledním květnovém dni. Anetčini rodiče cítili, že musí vyjádřit svou soustrast Terezčiným blízkým, a tak je osobně navštívili. „Ano byli jsme je navštívit s manželkou. Mamince Terezky jsme doporučili psychologa. V prvních dnech nás psycholožka navštěvovala,“ řekl Deníku tatínek Anetky Ivo Páteček. Jemu a manželce pomohly v obrovském žalu i některé maminky s podobnými osudy. „Životní hodnoty, vlastně celý život, se vám strašně změní. Terezky je mi líto, ona chybu neudělala,“ dodal Ivo Páteček.

Vzkaz rodiny:

Vždy jsme tě nesmírně milovali a milovat budeme. Moc nám chybíš a chybět nikdy nepřestaneš. Zůstáváš v našich srdcích navždy a v myšlenkách jsme zpátky v okamžicích, když jsme se společně radovali nebo jen prostě byli spolu. Nikdy na tebe, drahá Terezko, nezapomeneme.