Na místě se už před osmou hodinou ranní scházeli první nedočkaví zákazníci. 

Tesco v Pardubicích se otevírá. Už před osmou byly fronty.Tesco v Pardubicích se otevírá. Už před osmou byly fronty.Zdroj: Deník/Nikola Remešová

Krátce po osmé hodině ranní byla slavnostně přestřižena páska a obnovené Tesco uvedeno do provozu. Pásku přestřihl primátor Pardubic Martin Charvát společně s generální ředitelkou Tesca Katarinou Navrátilovou a vedením pardubické prodejny.

Na pátek 16. září je pak připraven oficiální Grand Opening pro veřejnost. "Bude ho doprovázet zábavný program pro celou rodinu spolu se street food festivalem,“ pozvala Pardubáky mluvčí Paláce Pardubice Adéla Krpatová.

Zrekonstruovaný bývalý obchodní dům Prior je nyní přímo propojen se sousedním Palácem Pardubice, a to v garážích, v přízemí a ve druhém nadzemním podlaží. Lidé se mohou těšit i na nové obchody, některé se pak do nových prostor přesunou z Paláce Pardubice. Zrekonstruované prostory nabídnou prodejny elektroniky, hraček, dvoupatrový obchod s oblečením nebo sázkovou kancelář. Pozornost však přitahuje především prodejna potravin Tesco, která Pardubákům v centru města nejvíce chyběla.

Prior

Pardubický Prior.Pardubický Prior.Zdroj: ArchivVe svém brutalistickém stylu se vyznačuje osmiúhelníkovými okny upomínajícími na medové plástve, které odkazují k tradičnímu pardubickému medovému perníku. Původní červeno-oranžová barva byla navržena v souladu s barvami znaku města Pardubic.

Budova získala ocenění v architektonické soutěži v uruguayském Montevideu a šlo také o první stavbu moderního obchodního domu ve Východočeském kraji. Budova se pyšnila prvními eskalátory v Pardubicích a byla vybavena i moderní vzduchotechnikou.