Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tichý se chtěl ukázat před primárkami, tvrdí Joska

Pardubice - Stojí náměstek hejtmana o odpovědi? Joskovi prý zakázali vstup na tiskovou konferenci

24.2.2012 6
SDÍLEJ:

Libor JoskaFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Na úterní tiskové konferenci v budově Pardubického kraje jsem byl vyzván „chlapským“ způsobem ke komunikaci v kauze bývalého místopředsedy ČSSD v Pardubickém kraji Miroslava Petržílka, a to náměstkem hejtmana Janem Tichým.

Ač se s panem Tichým znám skoro 15 let, máme na sebe mobilní čísla a určitě si dovedeme zjistit e-maily (o poštovních adresách ani nemluvě), tak byl panem Tichým zvolen tento populistický a možná až komediantský způsob komunikace. Když jsem se dozvěděl o připravované tiskové konferenci ke kauze Petržílek, tak jsem ještě před začátkem této konference požádal e-mailem tiskovou mluvčí kraje Magdalenu Navrátilovou o souhlas s mou účastí na této tiskovce. Obdržel jsem vyjádření, že to není diskuzní pořad, ale tisková konference náměstka Tichého!

O odpovědi Tichému nejde

Ptám se proto: Byla to tiskovka, nebo estráda za krajské peníze? Chtěl a chce pan Tichý znát odpovědi na položené otázky? Pokud ano, pak i za účasti tisku jsem na otázky mohl živě odpovědět. Není problém! Ale o to přece nešlo, viďte, pane Tichý? Již tuto sobotu máte okresní primárky a možná docházejí síly a argumenty, možná Petržílkovi uměle vytvoření novodobí sociální demokraté z Bohdanečska, kteří zvedají ruku za řízek a pivo, možná se vám bortí váš sen jak po zádech svých o hlavu až dvě větších nohsledů stoupáte do křesla hejtmana!

Vážení občané Pardubicka, nenechte se mýlit, panu Tichému vůbec nejde o to, aby dostal odpovědi na své otázky.
Jen potřebuje zpochybnit, zdiskreditovat a prostě udělat cokoli, aby svým spolustraníkům před sobotou dokázal, že on ani Petržílek nic neudělali a za všechno můžu já a mé nahrávky!

Je to naprosto obyčejný a primitivní boj o vlastního voliče, protože se objevila vlastní sociálnědemokratická opozice proti jeho plánům.
Dovolte mi jen krátce reagovat na položené otázky.

Jan Tichý a jeho právní poradci dobře vědí, že na tyto otázky v době policejního vyšetřování nemohu veřejně odpovídat, je to jen populistický volební tah. Na druhé straně téměř na všechny otázky jsem v nějaké formě již vypovídal na policii po mém oznámení celé kauzy, takže jednou se odpovědi dozvíte.
A možná bude pan Tichý překvapen, kdy jsem se poprvé potkal s Petržílkem a že u toho byl právě i on a co po mě chtěli – a že na to jsou svědci.
Dám mu malou nápovědu: bylo to v roce 2008. Dále si počkejme na uzavření celé kauzy Policií ČR.

Poslední poznámka k otázkám je ta, že policie neshledala na mém postupu získání důkazů a způsobu nahlášení nic protiprávního.

Duo Tichý – Petržílek

Teď se přece jenom vrátím stručně k příčinám celé kauzy Petržílek. Je to hlavně o dvou lidech, a to Petržílek – Tichý. Tito dva podle mých znalostí spolupracují politicky minimálně právě od roku 2008.Již tehdy Petržílek usilovně pracoval na tom, aby Tichého dostal na kraj.

Díky drtivému vítězství ČSSD v krajských volbách 2008 se to povedlo. Nyní jsme skoro o 3,5 roku dál a nové volby jsou přede dveřmi. Přichází oznámení nynějšího hejtmana Radko Martínka, že již nebude znovu kandidovat.

Jeho očividně zaskočení straničtí kolegové nevědí, koho místo něj. A najednou se zrodí myšlenka: Tichý hejtmanem! Duo Tichý – Petržílek rychle shání „spolupachatele” této – pro mnohé i z vlastní strany – nehoráznosti. Že to jsou lidé, kteří ho před dvěma lety zradili při městských primárkách s Tauberem?
Nevadí, teď pomůžou. Všechno jde jak po drátku. Pravidelné schůzky v Bohdanči u rybníku a už se dělí moc a budoucí kořist.

Příčina kauzy: touha po moci

A najednou Joska! Co ten nám do toho má co kecat, nahrávat, vydírat! Nám, nedotknutelným. Příčinou kauzy není korupce nebo moje nahrávky či cokoli podobného, ale jen a jen touha po moci.

Já jsem si do toho oběma pánů drze a nezvykle dovolil vstoupit. Musím říci, že to všechno okolo této kauzy není namířeno proti ČSSD. Ač já nejsem politicky nijak angažován, tak i tato strana má spoustu dobrých a šikovných politiků a udělala za uplynulé tři roky spoustu práce, jak zde na Pardubicku, tak jinde.
Politik je osoba všech voličů, je placen z našich daní, proto musí být připraven na kritiku a tvrdé hodnocení své práce. Jak ji přijímá pan Tichý? Odpověď nechávám na vás.

Libor Joska, generální ředitel konsorcia Enteria

Nezkrácený komentář Libora Josky

Moc a peníze, peníze a moc.

Jmenuji se Libor Joska a byl jsem dne 21. února na tiskové konferenci v budově Pardubického kraje vyzván “chlapským“ způsobem ke komunikaci v kauze místopředsedy ČSSD v Pardubickém kraji Miroslava Petržílka, a to náměstkem hejtmana Janem Tichým.

Ač se s panem Tichým znám skoro 15 let, máme na sebe mobilní čísla a určitě si dovedeme zjistit maily (o poštovních adresách ani nemluvě), tak panem Tichým byl zvolen tento populistický a možná až komediantský způsob komunikace. Když jsem se dozvěděl o připravované tiskové konferenci ke kauze Petržílek, tak jsem ještě před začátkem této konference požádal mailem tiskovou mluvčí kraje Magdalenu Navrátilovou o souhlas s mojí účastí na této tiskovce. Obdržel jsem vyjádření, že to není diskuzní pořad, ale tisková konference pana Tichého!

Ptám se proto: Byla to tiskovka, nebo estráda za krajské peníze? Chtěl a chce pan Tichý znát odpovědi na položené otázky? Pokud ano, pak i za účasti tisku jsem na otázky mohl odpovědět živě. Není problém! Ale o to přece nešlo, viďte, paneTichý?

V sobotu 25. února máte okresní primárky a možná docházejí síly a argumenty, možná Petržílkovi uměle vytvoření novodobí sociální demokraté z Bohdanečska, kteří zvedají ruku za řízek a pivo, možná se vám bortí váš sen jak po zádech svých o hlavu až dvě větších nohsledů stoupáte do křesla hejtmana!

Vážení občané Pardubicka, nenechte se mýlit, panu Tichému vůbec nejde o to, aby dostal odpovědi na své otázky. Jen potřebuje zpochybnit, zdiskreditovat a prostě udělat cokoli, aby svým spolustraníkům před sobotou dokázal, že on ani Petržílek nic neudělali a za vše můžu já a mé nahrávky! Je to naprosto obyčejný a primitivní boj o vlastního voliče, protože se objevila vlastní socialnědemokratická opozice proti jeho plánům na ukradení moci.
Jen krátce k těm otázkám. Pan Tichý a jeho právní poradci dobře vědí, že na tyto otázky v době policejního vyšetřování nemohu veřejně odpovídat, je to jen - jak jsem již psal - populisticko volební tah. Na druhé straně téměř na všechny otázky jsem v nějaké formě již vypovídal na policii po mém oznámení celé kauzy, takže jednou se odpovědi dozvíte.

A možná bude pan Tichý překvapen, kdy jsem se poprvé potkal s Petržílkem a že u toho byl právě i on a co po mě chtěli - a že na to jsou svědci. Dám mu malou nápovědu: bylo to v roce 2008. Dále si počkejme na uzavření celé kauzy Policií ČR. Poslední poznámka k otázkám je ta, že policie neshledala na mém postupu získání důkazů a způsobu nahlášení nic protiprávního.

Teď se přece jenom vrátím stručně k příčinám celé kauzy Petržílek. Úmyslně říkám k příčinám, jelikož vše, co se pak odehrálo a nyní odehrává, je již jen důsledek této příčiny. Takže je to hlavně o dvou lidech, a to Petržílek - Tichý. Tyto dva dle mých znalostí spolupracují politicky minimálně právě od roku 2008, již tehdy Petržílek usilovně pracoval na tom, aby Tichého - již v té době málo oblíbeného - dostal na Kraj. Díky drtivému vítězství ČSSD v krajských volbách 2008 se to povedlo. Nyní jsme skoro o 3,5 roku dál a nové volby přede dveřmi. Někdy tuším v říjnu přichází oznámení nynějšího hejtmana Radko Martínka, že již nebude kandidovat na hejtmana v Pardubickém kraji. Jeho očividně zaskočení straničtí kolegové nevědí, co dál a koho místo něj?
A najednou se zrodí myšlenka: “Tichý hejtmanem!” Nejdříve zhrození vlastním výmyslem, ale pak unesení možností neomezené krajské moci, vrhá se duo Tichý - Petržílek tuto ještě v září nepředstavitelnou myšlenku a šanci realizovat! Rychle shání “spolupachatele” této - pro mnohé i z vlastní strany - nehoráznosti. Že to jsou lidé, kteří ho před dvěma lety zradili při městských primárkách s Tauberem? Nevadí, teď pomůžou a on jim za to dá za odměnu třeba radního pro zdravotnictví. Vše jde jak po drátku. Pravidelné schůzky v Bohdanči u rybníku a už se dělí moc a budoucí kořist!
A najednou Joska! Co ten nám dotoho má co kecat, nahrávat, vydírat! Nám, nedotknutelným.

Lehce odbočím: Určitě mi potvrdíte, že již staletí platí, že kdo má peníze, má většínou i moc - a kdo má moc, mívá lepší přístup k penězům!
Vracím se k Petržílkovi – předrevoluční šikula, není divu, že i po revoluci a v nových podmínkách demokracie dokáže velice zručně získat pod svůj vliv širokou základnu straníků. Ale co se straníky, kteří poctivě poslouchají a na nic se neptají? Potřebuje k sobě druhého a třeba Tichého, s kterým může svoje ovečky zobchodovat.

Tichý: nemírně snaživý a agilní človíček, který poznal, že politika a jeho zarputilost, drzost, arogance by mohla vytvořit silné spojení. Byznys už ho nebavil a hlavně – blíží se horší časy - tak šup do politiky. No a hlavně v době, kdy je v opozici, tak jeho zarputilost a negativismus začíná nést své ovoce. Vládnoucí politici z druhých stran ho začínají nesnášet, ale neumějí se mu správně postavit a čelit mu. Postupně získává převahu. Bohužel.

No a teď už to můžeme spojit: Petržílek má díky svým straníkům dostatek síly na to, aby dostal Tichého do křesla hejtmana. No ale zkušený Petržílek nic zadarmo nedělá, takže mu Tichý chtě nechtě, zaslepen možným křeslem hejtmana, nosí informace z různých obchodních případů na krajském úřadě, které se týkají naší firmy, a Petržílek se zkušeností letitého obchodníka již hravě vše převádí na drzé a samozřejmě nereálné požadavky na úplatky či pozornosti na moji osobu.

Ano, jednoduché: ty, Tichý, mně budeš dávat informace z krajského úřadu, já si je přeměním na peníze a tobě za to zařídím nominaci na hejtmana, pak úspěch v okresních primárkách, pak krajských - a pokud na podzim vyhrajeme volby, tak jsi hejtmanem! Jednoduché: Peníze - Moc = Petržílek - Tichý. Nic víc, nic míň!

Možná trochu dlouhý příběh, ale jen jsem vám tím chtěl vysvětlit nějaké nezodopvězené otázky v kauze Petržílek - a hlavně říci, o co hlavně šlo a jde. Vidíte, že příčina není korupce nebo moje nahrávky či cokoli podobného, ale jen a jen touha po moci.
Já jsem si do toho drze a nezvykle dovolil vstoupit a věřte, že to poslední dobou ani já ani firma nemáme úplně lehké, ale tak už to chodí. Na druhou stranu cítíme spoustu podpory, a to těší.

Musím nutně říci, že to všechno okolo této kauzy není namířeno proti ČSSD. Ač já nejsem politicky nijak angažován, tak i tato strana má spoustu dobrých a šikovných politiků a udělala za uplynulé tři roky spoustu práce, jak zde na Pardubicku, tak jinde. Bohužel i takovéto kauzy k životu patří.
Politik je osoba všech voličů, je placen z našich daní, proto musí být připraven na kritiku a tvrdé hodnocení své práce. Jak ji přijímá pan Tichý? Odpověď nechávám na vás.

Poslední věc. Již dlouho si kladu otázku, jaký je rozdíl v nezvládnutí situace v krajském zdravotnictví a odvoláním radní Markéty Tauberové a katastrofálním vyřešení optimalizace dopravní obslužnosti panem Tichým, radním pro dopravu? Kde je osobní odpovědnost tohoto člověka? Kdo celou optimalizaci odstartoval, kdo našel firmu Oredo, kdo jí zadal cíle a úkoly, kdo to zkontroloval, kdo jednal se starosty?
Proč se k této věci vyjádřil pouze hejtman Martínek a řeší to za Tichého? Kde a proč se schovává pan Tichý, radní odpovědný za dopravu? Proč si nejde ráno stoupnout na zastávky a zeptat se občanů jak jsou spokojeni?

Asi nejsem sám, kdo by chtěl znát odpověď na otázku, proč již dávno nebyl Jan Tichý odvolán z pozice radního pro dopravu? Co vy na to pane hejtmane Martínku? Celá optimalizace dopravní obslužnosti pod taktovkou Jana Tichého vznikala převážně v době hospitalizace a nepřítomnosti pana hejtmana Martínka. Takže jinak řečeno, to byla taková maturita pana Tichého na variantu zda by mohl vykonávat funkci hejtmana sám. Vystavení maturitního vysvědčení a zda prospěl či neprospěl nechám na každém z vás …

Mohl bych pokračovat, ale už toho nechám, jen jsem tímto posledním chtěl říci že já, Libor Joska, Jana Tichého za hejtmana nechci! Mám ale jenom jeden hlas …

Já chci hejtmana, na kterého se můžeme spolehnout, který je vůdce, autorita, osobnost, má vzdělání, dobrá by byla zkušenost v politice, umí vidět do budoucnosti, má vizi pro náš kraj, je to reprezentant, umí komunikovat a chodit mezi lidi. Prostě dobrý politik, dobrý člověk - a pak je vlastně úplně jedno, z které je strany.

Promiňte, asi jsem se zasnil, nebo ne?

Přeji Všem lidem Pardubického kraje Vše dobré.

Libor Joska
Generální ředitel konsorcia Enteria

24.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z utkání hokejové extraligy Pardubice – Zlín (4:3 po prodloužení).
14

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.
5

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

V Pardubické nemocnici chtěla volit asi třicítka pacientů

Pardubice - Lidé, kteří jsou v den voleb hospitalizovaní v Pardubické nemocnici, o svou šanci nepřišli. Mohli totiž volit do přenosné urny. Zájem o volby projevilo zhruba třicet pacientů z jedenácti oddělení. Zástupci volební komise z okrsku Pardubičky přišli s přenosnou urnou dnes (pátek), ale mezi lůžka se vypraví i zítra, aby umožnili zájemcům vhodit do urny obálku s hlasem.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se otevřely. V Pardubicích došlo k incidentu kvůli agitaci

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Basketbal: Na Dašickou přiletí nové Sovy

Pardubice – Vyrovnaná bilance. To není pro pardubické basketbalisty běžná záležitost. Jenže v letošním ročníku Kooperativa NBL prohráli poprvé už ve druhém kole. V sobotu nastupí ke svému třetímu zápasu.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení