Představitelé Asociace Golfových profesionálů PGA v minulých dnech rozhodli, že jeden z turnajů seriálu PGA European Tour se v příštím roce uskuteční v České republice. Po dvanácti letech by tak golfoví fanoušci mohli na vlastní oči vidět největší hvězdy golfového sportu. A věru měli by se nač těšit. Vždyť například americká golfová jednička tmavé pleti Tiger Woods je prvním profesionálním sportovcem v historii, který za jediný rok vydělal sto milionů dolarů…

Kde se bude hrát?

Že se tento prestižní turnaj v České republice v roce 2009 uskuteční, je více než jasné. Co ale není jisté je areál, kde golfové stars budou hrát o body a potažmo o statisíce dolarů. Kromě vyhlášených greenů na Karlštejně, v Karlových Varech či na Konopišti by však mohl do úvahy připadat i nově otevřený areál pod Kunětickou horou v Dřítči u Pardubic! „Kdybychom byli osloveni, určitě bychom se nebránili tomu, aby byl turnaj PGA u nás,“ řekl Pardubickému deníku manažer Golf Resort Kunětická hora Pavel Krejčík. Podle něj splňuje dřítečské hřiště ty nejnáročnější podmínky pro pořádání podobných turnajů. Jediným problémem by tak mohla být pouze infrastruktura či nedostatečné ubytovací kapacity. „V dohledné době chystáme stavbu dalšího hotelu. Kapacita by možná mohla stačit, ale nevíme, jestli bychom to do příštího roku stihli,“ pohrává si Pavel Krejčík s myšlenkou přivítat pod Kunětickou horou Tigera Woodse, Barta Bryanta, Cliffa Kresgeho, Alexe Čejku a další hvězdy golfového nebe.

Turnaj z okruhu PGA by se měl příští rok v České republice uskutečnit buď poslední týden v červenci či první týden v srpnu. Naposledy se v České republice hrál turnaj série PGA v roce 1997 na Karlštejně.