Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tikal prý načerno vydává protiradniční noviny

Opatovice nad Labem - Tikal má další spor: Prý načerno vydává protiradniční noviny.

11.4.2010
SDÍLEJ:

Opatovice nad LabemFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Jan Tikal, sveřepý odpůrce výstavby čtyřpruhu z Hradce Králové do Pardubic, si zadělal na další spor s radnicí.
Ta podala na kraj stížnost, že bývalý starosta Tikal vydává a po všech poštovních schránkách v obci roznáší nelegální tiskovinu. Dal jí název Opatky a Opati. V ní ostře napadá současného starostu za pokácení vzrostlých stromů, jeho údajně nevhodné chování v opilosti a ve čtyřech doposud vyšlých číslech rozebírá nesmyslnost rozšíření „hradubické“ státovky.

„Nemám problém s opozicí, kritiku přijímám. Ale musí být vedená zákonně,“ řekl starosta Opatovic Pavel Kohout.
Naráží na skutečnost, že Tikal podle něj porušuje tiskový zákon. Jeho tiskoviny jsou sice v záhlaví nadepsány jako „otevřený dopis zastupitelům“, jsou však očíslovány podle pořadí vydání a pokaždé mají stejnou grafickou úpravu. Tikal je distribuuje do všech schránek a ačkoliv se tak netváří, jde podle Radka Šejvla, šéfredaktora opatovického radničního zpravodaje, vlastně o periodikum.
A to musí mít Tikal registrované na ministerstvu, což nejspíš nemá.

Tikal ale odmítá, že by šlo o občasník. Každý z jeho „dopisů“ je prý samostatný a v žádném se nepíše, že bude vydán další. „Tiskovému zákonu jsem se neprohřešil. Víte, on starosta nemá čisté svědomí a ví, že o jeho hříších vím hodně. A bojí se, že je napíšu, což udělám,“ řekl Tikal.

„Nelze, aby si někteří lidé hráli na to, že jsou nadlidi, a vysvětlovali si zákon podle sebe,“ kontruje starosta Kohout. „Tikal využívá neznalosti zákona, protože má nějaký světonázor a má pocit, že jeho se zákon netýká.“

Stížnost starosty dorazila na krajský úřad v pátek. „Obec nás požádala, abychom přezkoumali údajné porušování tiskového zákona. Bude se tím zabývat odbor školství a kultury. Musíme prověřit, kdo vydává tiskovinu a ověřit, zda je registrovaná na ministerstvu kultury. Podle toho se rozhodneme, jestli zahájíme správní řízení,“ potvrdila mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.
Závěr šetření se dá čekat do 30 dnů. Pokud by Tikal zákon skutečně porušil, může dostat pokutu až 200 tisíc korun.

Autor: Kamil Dubský

11.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení