Pardubice - V Poediu v klubu – nejmenší scéně Východočeského divadla Pardubice – se v sobotu uskuteční literární večer se vzpomínkami na překladatele Jiřího Joska (1950–2018), provázet je bude přednes proslulých Sonetů Williama Shakespeara v jeho překladech. Pořad nese název „The rest is silence“ – podle věty Dál zbývá už jen ticho…, kterou se loučí s pozemským životem princ Hamlet ve stejnojmenném Shakespearově dramatu. Za jeho překlad získal Jiří Josek prestižní Cenu Josefa Jungmanna. Přeložil 34 Shakespearových her. Literární večer začne v 19 hodin.

Holice – Divadelní soubor mladých uvede v sobotu od 19:30 v sále holického kulturního domu hru Mezi nebem a zemí. Mladé holické ochotníky uvidíte v anglické komedii, která nepostrádá ani hluboce lidský rozměr. Mladí novomanželé si pronajmou starý dům, který kdysi patřil slavnému spisovateli a jeho ženě a kteří jej po tragické smrti i nadále „obývají“. Do děje vstupují i další postavy včetně realitního agenta matky i strážného anděla, takže o bláznivé situace není nouze. Hra umožní divákům si uvědomit, že plně žít a milovat se má nyní a zde, neboť žádná vteřina našeho života se nebude opakovat.

Pardubice - Pardubický rockový klub Ponorka nabízí v sobotu večer laděný jemně do soulu a blues. Od 20 hodin se na pódiu vystřídají čtyři kapely. První vystoupí svérázné uskupení Gorale originale Pardubicensis, hrající historizující hudbu s texty zaobírajícími se (nejen) českou historií, následovat budou bluesrockové kapely: taktéž pardubičtí Absolutno a Sinusoida a jediní přespolní tohoto večera, chrudimští Cirkus Blues.

Pardubice - Hudební klub Žlutý pes v pardubické místní části Cihelna se v sobotu večer naplní rockery. „Žluťák“ má na programu oblíbenou rockovou kapelu posledních dvaceti let Komunál (dříve Komunální odpad), se kterou zahraje skupina Limetal, jež vznikla v roce 2015 jako odnož legendární české hardrockové skupiny Citron – Limetal založili původní čtyři členové Citronu. Koncert začíná ve 20 hodin.

Chvaletice - Program pro děti nabízí v neděli Dům kultury Chvaletice. V jeho tanečním sále započne v 15 hodin dětský karneval plný her pro děti. Program zpestří kromě dětské diskotéky také chvaletické divadlo Jen-Tak. Vstupné je zdarma.