V týdnu od 12. do 18. března na ně v Kladrubech nad Labem čekají komentované prohlídky hlavních stájí, císařského zámku a expozice historických kočárů a chovu starokladrubského koně. Ve Slatiňanech se mohou vydat na prohlídku hřebčína, která je zavede jak do stájí s vraníky, tak i do kočárovny a knížecí sedlovny Auerspergů. „Budou-li mít návštěvníci štěstí, mohou zahlédnout i novorozená hříbata. V Kladrubech nad Labem se letos jako první narodila klisnička Raventina 24. Ve Slatiňanech je prvorozeným hřebečkem Sacramoso Fanega XV-1,“ uvedl tiskový mluvčí hřebčína Pavel Douša.

Ve všední dny začínají prohlídky v obou areálech v 10:30 a 13:30 hodin. O víkendu startují v Kladrubech prohlídky v 11, 12, 13, 14 a 15 hodin a ve Slatiňanech v 11, 13 a 15 hodin.

V Pardubicích jarní prázniny přejí kultuře. Například na dílnách pořádaných Východočeskou galerií se mohou děti příští týden seznámit se sítotiskem, linorytem, leptem skla, akvarelem, akrylem i smaltem a s dalšími technikami. Celodenní semináře se konají v pondělí, v úterý a ve středu.

O jarních zvycích, ale i o zvířatech, se děti dozvědí více v Pohádkové zahradě v ulici K Židovskému hřbitovu v Pardubicích. V sobotu 17. března se zde koná Vítání jara.