Silnice na trase závodu budou zavřené od 10 do 16 hodin, do centra nepojede ani městská hromadná doprava. Pro záchranné složky – hasiče, zdravotníky a policii – bude samozřejmě střed města přístupný.

„Nejvíce omezené bude centrum Pardubic a také Cihelna. Obyvatelé musí počítat s tím, že se z Cihelny autem nedostanou," uvedla ředitelka závodu Míla Kalinová.

Mapa vinařského půlmaratonu.Zdroj: archiv

Místní občané byli podle jejích slov na možné komplikace upozorněni letáčky ve vchodech domů i ve schránkách. Dnes ještě bude jejich roznáška pokračovat v místech, která byla do trasy závodu zařazena nově, a to kvůli probíhající rekonstrukci Sakařovy ulice.

V ulici Bubeníkova běžci odbočí nově do ulice Štrosova, poté budou pokračovat ulicí Dašická, přes Schwarzovo náměstí, ulicí Kotkova, Pospíšilovo náměstí a dál ulicemi Sezemická a ulicí Věry Junkové. V ulici Husova se již vrátí na obvyklou trasu závodu.

Ve čtvrtfinále Kooperativa NBL se bude hrát východočeské derby Pardubice - Svitavy.
Nejdůležitější zápas v historii derby!

„Kvůli této změně je na trase více zatáček, pro vozíčkáře to bude techničtější jízda, ale oni to mají rádi. Pro běžce to takový rozdíl není, maximálně nějaká vteřina," uvedl sportovní ředitel závodu Jan Rydlo. Trať je podle organizátorů dobře zabezpečena, na všech odbočkách budou dohlížet městští strážníci, připravena je i stovka dobrovolníků, na trati jsou označené kilometry a umístěny směrové šipky. Před prvními běžci navíc kvůli bezpečnosti pojede auto městské policie.

Organizátoři odhadují, že Pardubického vinařského půlmaratonu se zúčastní kolem 1400 běžců, deset kilometrů by si mohlo v sobotu v Pardubicích zaběhnout 500 závodníků a lidový běh na 1700 metrů 2000 dětí a dospělých. Bohatou účast očekává i závod koloběžců a vozíčkářů.

Pohřešovaný Petr Jiroušek
Odešel ze zaměstnání a zmizel. Pomozte pátrat