„Završuje se jím druhý ročník našeho snažení ukazovat Pardubice z té hezčí stránky. S radostí zjišťujeme, že si magazín rychle našel své čtenáře. Čtení o našem městě se prý líbí i v zahraničí, kam časopis stále častěji doprovází pardubické cestovatele," uvedla Alexandra Tušlová z tiskového úseku pardubické radnice.

„Tentokrát nabízíme čtenářům rozhovor s dlouholetým primářem očního oddělení Pardubické nemocnice Janem Iserlem. Stál na počátku implantací nitrooční čočky v České republice a vitalitu, jakou má v 96 letech, by mu mohly závidět mnohem mladší ročníky," nechala se slyšet Alexandra Tušlová.

Čtenáře čeká i virtuální procházka nově revitalizovanými parky, která je provede historií i současností Tyršových sadů a parku Na Špici.

„Zájemci se dozvědí, co spojuje pardubickou Komorní filharmonii a pardubické basketbalisty, ale také to, že Pardubice jsou jedním z největších zimovišť havranů," podotkla Alexandra Tušlová.

Časopis To jsou Pardubice bude zdarma k dostání kromě infocentra také v městském divadle, v Domě hudby, na dostizích či na letišti. Přijít si pro něj můžete také na radnici na Pernštýnské náměstí.

Magazín města Pardubic na jaře zvítězil v anketě Firemní médium roku 2014 v kategorii Tiskovina veřejné a státní správy. „Historie soutěže sahá až do roku 2002 a vyhlašuje ji Komora Public Relations. Anketa Firemní médium roku je hodnocením institucionálních komunikací, a to jak interní komunikace organizace, tak prezentace a komunikace navenek," uzavřela Alexandra Tušlová. (pad)