Předchozí
1 z 5
Další

Oprava Wonkova mostu zkomplikuje dopravu

Mosty v Pardubicích na tom nejsou dobře. Opravit potřebují prakticky všechny. První na řadu půjde most Pavla Wonky v centru města, přípravné práce tu začnou už v únoru. Most, který Pardubákům slouží od roku 1960, má poškozená vnitřní lana, a musí tak dojít k jejich výměně. Stavba by po dobu oprav neměla být úplně uzavřena, od června tu ale silničáři zúží, až do podzimu 2025, průjezd ze čtyř na dva pruhy. Náklady na opravu dosáhnou přibližně 180 milionů korun.

Připravuje se oprava Wonkova mostu, mohla by začít příští rokPřipravuje se oprava Wonkova mostu, mohla by začít příští rokZdroj: Deník/Nikola Remešová

Pardubické nádraží prokoukne i zevnitř

Práce na pardubickém nádraží neutichnou ani v roce 2024. Stavbaři se pod dohledem památkářů přesunou do nádražní haly. Správa železnic chce prostor opravit a zároveň mu vrátit vzhled z roku 1958, kdy se otevřelo. Práce mají začít na jaře a skončit v roce 2026. Kompletní rekonstrukce by podle Správy železnic neměla stát více než miliardu korun.
Investor tak naváže na nedávno dokončenou rekonstrukci bývalého nádražního hotelu.

Rekonstrukce pardubické dominanty jde do finále, začala soutěž na obnovu odbavovací halyRekonstrukce pardubické dominanty jde do finále, začala soutěž na obnovu odbavovací halyZdroj: Deník/Nikola Čížková

Stavba nového mostu na městském okruhu v Chrudimi

Most na hlavním okruhu Chrudimi u Tesca, jehož životnost je na hranici udržitelnosti, se na jaře dočká obnovy. Investorem kompletní rekonstrukce mostu v ulici Milady Horákové je ŘSD, ale město na ni přispěje osmi miliony korun. Jeho zájmem je, aby se opravil chodník vedoucí kolem sportovišť do nemocničního kopce. U mostu stojícím na frekventovaném městském okruhu nejde o pouhou opravu, ale totální demolici. Proto se řidiči zřejmě po dobu čtyř měsíců budou muset obrnit trpělivostí. Listopadová krátká uzavírka kvůli přeložkám sítí totiž potvrdila, že se Chrudim kvůli kolonám stává velkým dopravním špuntem, a to celodenně – bez ohledu na dopravní špičky. 

Most přes Chrudimku v ulici Milady Horákové.Most přes Chrudimku v ulici Milady Horákové.Zdroj: Město Chrudim

V Perle vzniknou moderní ateliéry umělecké průmyslovky

Jedním z největších projektů v Ústí nad Orlicí bude příští rok výstavba ateliérů Střední školy uměleckoprůmyslové v areálu Perla. Jedná se o investici za 228 milionů korun. Kraj už vyhlásil výběrové řízení na dodavatele. V nové budově vzniknou učebny, dílny, ateliéry a zázemí pro výuku uměleckých oborů textilní výtvarnictví, užitná fotografie a média, průmyslový design, modelářství a návrhářství oděvů, grafický design a pro obor obalová technika. Na přestavbu brownfieldu v centru Ústí nad Orlicí bude kraj čerpat evropské dotace, a to až okolo 150 milionů korun.
Svitavy se dočkají rekonstrukce bazénu

Nový školní pavilon na Perle.Nový školní pavilon na Perle.Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

Plavci ve Svitavách vyhlíží nový bazén

Ve Svitavách začne příští rok dlouho plánovaná rekonstrukce krytého bazénu za 200 milionů korun. Hned v lednu dojde na vystěhování a demontáž a v únoru si staveniště převezme firma. Projekt počítá se dvěma přístavbami, vznikne tu větší vířivka, odpočinková plocha s lehátky. Oprava čeká oba bazény, dětský bazén doplní vodní atrakce, skluzavka chrliče nebo stříkající zvířátka. Doplní ho menší bazén pro nejmenší děti. Stávající tobogán nahradí nový, dlouhý 85 metrů s optickými a zvukovými efekty. Při rekonstrukci bude navíc nainstalován bezpečnostní počítačový systém, který detekuje potenciální tonutí. K odpočinku lidé využijí dvě parní kabiny, solnou a bylinnou parní lázeň. Po rekonstrukci se plavci vrátí do bazénu 1. září 2025.

Plavecký bazén ve Svitavách čeká kompletní rekonstrukce. V nové podobě se otevře v září roku 2025.Plavecký bazén ve Svitavách čeká kompletní rekonstrukce. V nové podobě se otevře v září roku 2025.Zdroj: Město Svitavy