Předchozí
1 z 5
Další

Nemocnice naplno otevře nový pavilon

V dubnu 2024 se pacientům naplno otevře centrální urgentní příjem pardubické nemocnice za dvě miliardy korun.
Jde o největší a nejdražší stavební akci v dějinách nemocnice. V osmipodlažní budově se nachází například lůžka ARO a JIP, chirurgie, dětská i cévní chirurgie či neurochirurgie. Dále ortopedie, traumatologie, kardiologie. Nechybí ani centrální operační sály. Na stavbě začali dělníci pracovat v květnu 2021, zkušební provoz začal v prosinci 2023.

Stavební práce na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici se pomalu blíží do finále.Stavební práce na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici se pomalu blíží do finále.Zdroj: Pardubický kraj

Lávka usnadní lidem cestu na Duklu

Nadchod, který propojuje vlakové nádraží s jižní částí města a s jednotlivými nástupišti, už se tyčí nad pardubickým kolejištěm. Bezbariérové přemostění kolejiště, které tak usnadní lidem cestu na sídliště Dukla, se má otevřít v květnu 2024.
Lávka začíná na Dukle v ulici K Vápence a končí u nového autobusového terminálu B. Měří tak necelých 300 metrů. Lidé se na ni dostanou po eskalátorech nebo výtahem ze čtyř nástupišť.

Stavbař dokončují lávku přes kolejiště.Stavbař dokončují lávku přes kolejiště.Zdroj: CH&T Pardubice

Koupaliště Cihelna se chystá na otevření

Oblíbené městské koupaliště na Cihelně má své brány znovu otevřít během léta 2024. Oprava za zhruba 150 milionů korun probíhá od prosince 2022 a dělníci při ní vylepší nejen bazén, vířivky, divoký kanál a brouzdaliště, ale i šatny, obklady schodiště u tribuny nebo čerpadla a filtry. Opraví také venkovní prostory včetně tribuny, žebříků, laviček, plotů a zábradlí.

Město musí při realizaci rekonstrukce koupaliště řešit vícepráce, které nebyly součástí projektové dokumentace.Město musí při realizaci rekonstrukce koupaliště řešit vícepráce, které nebyly součástí projektové dokumentace.Zdroj: Deník/Nikola Čížková

V Chrudimi vzniká nová knihovna na sídlišti

V Topolské ulici v Chrudimi roste náhrada staré knihovny. Stojí nedaleko, a pokud vše půjde podle plánu, lidé si budou moci vypůjčit knihy už v květnu 2024. V pobočce dokonce vznikne nová volební místnost. Budova bude tvořena přírodními materiály. Město se rozhodlo nejen pro dřevěné panely, ale i pro zelenou střechu s kamennou cestou ve tvaru panáčka. Už v těchto dnech si ji mohou obyvatelé okolních panelových domů prohlédnout. Stavba vyjde na 20,4 milionu korun.

 Zelená střecha nové knihovny v Chrudimi.Zelená střecha nové knihovny v Chrudimi.Zdroj: Město Chrudim

Vysoké Mýto dostaví smuteční síň

Zásadní investicí roku 2024 ve Vysoké Mýtě je dostavba smuteční síně u městského hřbitova. Stará síň šla už v roce 2022 k zemi, protože měla narušenou statiku, poškozenou střechu a nevyhovovala současným standardům. Nová síň má připomínat třešňový háj. Nová budova má kruhový půdorys, bude lemovaná třímetrovou zdí, aby zaručila klid pro pozůstalé. Celkové náklady na stavbu síně činí asi 110 milionů korun.

Vizualizace smuteční síně ve Vysokém Mýtě.Vizualizace smuteční síně ve Vysokém Mýtě.Zdroj: Město Vysoké Mýto