Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Topolová alej ohrožovala lidi, proto nastoupili dřevorubci!

Holice - Skácené topoly vlašské však v Holicích nahradí jiná zeleň. Především keřového vzrůstu

18.12.2008
SDÍLEJ:

Alej topolů vlašských kolem holického kulturního domu padla. Důvodem pokácení byla bezpečnost lidí. Město však z větší části stromy nahradí keřovou zelení.Foto: Lukáš Peška

Alej topolů vlašských, lemující komunikaci u Památníku Dr. Emila Holuba a Kulturního domu města Holic, padla. Město nechalo vzrostlé stromy pokácet především kvůli bezpečnosti lidí.

„Tyto topoly vlašské byly vysázeny před čtyřiceti lety a již se na nich projevovalo dožívání. Jelikož mají dřevo měkké a křehké, je možné riziko ohrožení bezpečnosti větší než u jiných stromů,“ uvedl Stanislav Zahálka, vedoucí odboru správy majetku a výstavy města a dodal, že snahou města je zeleň maximálním způsobem obnovit. „Mezi památníkem a objektem hasičů a policie bude bezodkladně vysazena keřová zeleň. Za samotným kulturním domem ale ještě vyčkáme na rozhodnutí, jakým způsobem se naloží s přilehlým pozemkem. Hovoří se o výstavbě skladovacích prostor pro kulturní dům, ale definitivní rozhodnutí zatím nepadlo,“ řekl Zahálka.

Špatný stav topolů potvrzuje i ředitel holického kulturního domu Vítězslav Vondrouš. „Často docházelo ke svévolnému lámání poměrně velkých větví. Na prostranství mezi kulturním domem a muzeem plném zeleně si hrály děti z nedaleké mateřské školky a my jsme se obávali, aby nedošlo k jejich zranění. Kořeny navíc již značně poškozovaly základy a kanalizaci samotného kulturního domu,“ řekl Vondrouš.

Většina topolů vlašských, věkově blízkých těm právě pokáceným, již v Holicích neroste. „Najdete je už jen v ulici Pod Homolí u garáží. Zatím se u nich zasádnější bezpečnostní riziko neobjevuje. Časem ale k pokácení asi dojde. Město však, pokud samo nedojde k závěru, že je riziko neúnosné, kácení iniciovat nebude,“ sdělil Zahálka.

(Lukáš Peška)

18.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení