Akce původně zaměřená na podporu zdravější a šetrnější mobility ve městech má letos i další rozměry. Dílčí akce mají ukázat, že cyklistika je vlastně velice zábavný a svobodný způsob dopravy a že se před životem ve městě nemusíme uchylovat za jeho hranice a do krabic.

Zítra v osmnáct hodin vše odstartuje Velobiografem. V Divadle 29 se promítne britsko-německý snímek Kráska a Bicykl, který mapuje pohled na život dvou skupin dívek oddělených nejen mořem, ale také jiným společenským klimatem.
Poté bude následovat televizní rozhovor Marka Ebena s dánským urbanistou Janem Gehlem.

Cesta za divadlem

O den později, tedy v sobotu 19. září, se od patnácti hodin uskuteční výlet na bicyklech za divadlem. Pojede se do Kunětic, do hostince U Přívozu, kde účastníkům výletu zahraje svůj Standardní kabaret pětice herců ze seskupení Vosto5.

Veřejná diskuze

Ve středu 21. září v panelu veřejné diskuze zasednou v osmnáct hodin v Divadle 29 náměstek primátorky Martin Bílek, městský cyklokoordinátor Vojtěch Jirsa, předseda Komise pro dopravu Václav Snopek a člen Město na kole Jakub Kutílek.

Účastníci se dozví, jaké jsou vize města v oblasti cyklodopravy, k čemu je cyklokoordinátor, co prosazuje Město na kole, jak dosáhnout toho, aby bylo v ulicích více kol a méně aut, proč to chtít a co to bude stát.

Ve čtvrtek 22. září bude na třídě Míru k vidění divadlo, tanec, program pro děti a koncerty. Chybět nebudou ani houpací sítě, pikniky, čerstvá káva od místních živnostníků a stánky s elegantními městskými koly.

Festival na míru třídě Míru se bude konat v centru města od ranních hodin do večera a má darovat dříve oblíbené lokalitě energičtější a veselejší podobu.

(len)