Lenka Kupková a Pavel Koreček jsou trenéry sportovní gymnastiky a tráví skoro všechen volný čas v tělocvičně. Neopustili ji ani ve svůj svatební den.

Vzali se v pátek 12. 12. ve 12 hodin a 12 minut v tělocvičně v Jesničánkách. Oddávající Jaroslav Kňava, starosta pátého městského obvodu, stál za skokanským stolem, před kterým byl naaranžován odrazový můstek a rozběhový koberec. Za družičky šly svěřenkyně obou trenérů, nechyběl ani pětiměsíční syn snoubenců Tomáš.

„Ale jinak je naše svatba stejná jako ty ostatní,“ tvrdila s úsměvem ještě před obřadem 28letá nevěsta. Ženich dodal, že přestože je svatba na mimořádném místě, tak s jejím zařizováním nebyly žádné problémy. „Všichni nám vyšli maximálně vstříc.“

Svateb mimo obřadní síň přibývá. Letos už krajské město zažilo například obřad v ČEZ Areně. O přestávce v extraligovém utkání mezi Zlínem a Pardubicemi, oblečeni do dresů HC Moeller, si své ano řekli hokejoví fanoušci Roman a Petra. V Pardubicích se udála už i svatba u Taxisova příkopu na dostihovém závodišti nebo na jevišti Východočeského divadla. Mohou páry uzavírat sňatek skutečně kdekoliv?

Pracovnice pardubické matriky včera označila podobné obřady za stále velmi mimořádné. „Oficiální oddávací místa máme tři – na radnici, na pardubickém zámku a na hradě Kunětická hora. A už tak je to organizačně velmi náročné,“ dodala matrikářka.  Zuzana Dlasková z přeloučské matriky upozornila, že o sňatek na mimořádném místě je třeba dopředu zažádat.

„Matrikářka místo navštíví a zjistí, zda je pro obřad vůbec vhodné. Teprve pak je vydáno rozhodnutí,“ uvedla Zuzana Dlasková. Pokud je stanovisko souhlasné, stačí už jen za svatbu mimo obřadní síň zaplatit správní poplatek jeden tisíc korun.

Kromě mimořádných míst lákají snoubence i mimořádná data. Dokonce pětadvacet párů oddala pardubická matrika letos 8. 8. 2008, nával byl i na přestupný pátek 29. 2. – tam zřejmě lákala představa, že výročí se bude slavit jen jednou za čtyři roky. Strhne se snad příští rok mezi snoubenci boj o datum 9. 9. 2009, přestože je to středa?