VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trestní oznámení je dohrou změn v informačním centru

Pardubice - Radnice vybrala novou ředitelku Pardubice Region Tourism, která nastupuje od prosince

21.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Informační centrum Pardubice Region Tourism, které sídlí v centru krajského města v sousedství Zelené brány, bude mít po několika měsících provizoria nového ředitele. Tedy lépe řečeno ředitelku, která nastoupí do funkce za deset dnů.

Její předchůdce odešel po nesrovnalostech v účetnictví a pardubická radnice dokonce před nedávnem podala v této věci trestní oznámení na neznámého pachatele.

Rada města Pardubic se v úterý seznámila s výsledkem výběrového řízení na ředitele příspěvkové organizace Pardubice Region Tourism. Do konkurzu se přihlásilo celkem šest uchazečů, z nichž jednomu byla přihláška zamítnuta, protože nesplňoval podmínky konkurzu, a další dva se z výběrového řízení omluvili. Vítězem ze zbylé trojice se nakonec stala Marta Kutílková. Ta začne řídit toto informační centrum od prvního prosince. „Paní Kutílková splnila představy výběrové komise, předložila koncepci cestovního ruchu, koncepci vývoje Pardubice Region Tourism,“ uvedla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková, podle které se zatím duch infocentra nemění. „Samozřejmě záleží na další spolupráci s Pardubickým krajem, protože infocentrum Pardubice Region Tourism je s ním velmi úzce svázáno.“

Předchůdce nastupující ředitelky byl odvolán na základě hospodářského auditu, po němž Martin Prorok odstoupil sám. Audit shledal nedostatky, které se týkaly vedení účetnictví příspěvkové organizace. „Pan ředitel v té době velmi důvěřoval účetní, která neplnila povinnost podle zákona o vedení účetnictví,“ nechal se slyšet primátor města Jaroslav Deml. Účetní Pardubice Region Tourism podle vedení města do dneška - ani po mnoha měsících - nepředala potřebné účetní doklady, a radnici tak stále chybí materiály za zhruba půl až tři čtvrtiny roku 2007. Komunikace s nyní již bývalou účetní je podle města velmi komplikovaná. „Dělá se rekonstrukce účetnictví. Pan ředitel si vedl nějakou svou evidenci příjmů a výdajů, aby byl v obraze. A vychází to. Věřím tomu, že tam k jakémukoli zpronevěření peněz nedošlo,“ řekl Jaroslav Deml.

Účetní s městem takřka nemluví

Personální změny a provedený audit budou ještě mít dohru trestně právní. „Jako město máme povinnost v případě překročení určitých zákonů podat trestní oznámení,“ doplnila primátora Štěpánka Fraňková. K tomuto kroku se také pardubický magistrát před dvěma týdny uchýlil. „Je to vzhledem k výsledku auditu, a to ve smyslu překročení zákona o účetnictví. Nic nás nevede k tomu, abychom se domnívali, že došlo k nějaké zpronevěře. Trestní oznámení je opravdu podáno podle zákona na špatně vedené účetnictví,“ řekla Štěpánka Fraňková s tím, že trestní oznámení bylo podáno na neznámého pachatele.

Náměstkyně primátora nevylučuje, že v případu mohla hrát roli zdravotní indispozice účetní. „Komunikace s ní se v současné době vede velice, velice složitě.“

Autor: Petr Doubrava

21.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení