„V podvečerních hodinách bylo na pultu centrální ochrany hlášeno narušení objektu základní školy ve Svítkově. Tři hlídky strážníků proto obstoupily školní areál, na kterém nebyly patrné žádné stopy vloupání. Ale stále bylo evidováno několik poplachů, což svědčilo o přítomnosti více osob v objektu," uvedl mluvčí pardubických strážníků Pavel Čejka. Místo pachatelů s páčidly v rukou a nakradenými věcmi však na strážníky čekalo jiné překvapení.

Pustili si počítač

„Po chvíli strážníci spatřili, jak se otevřelo okno a ven z něj vylezli tři pachatelé – dva třináctiletí žáci a čtyřletý klučina," popsal nečekanou událost mluvčí strážníků Pavel Čejka. I důvodem jejich návštěvy ve škole nakonec nebyla majetková trestná činnost, ale zcela jiné zájmy.

„Šetřením bylo zjištěno, že děti prošly celou školu a v jedné učebně si pustily počítač. Do školy se ale dostaly velmi elegantně. V jednom z odpadkových košů strážníci našli odhozené klíče od školní budovy a protože podobný případ se zde přihodil i v červenci, je velmi pravděpodobné, že jej mají na svědomí stejní pachatelé. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nezletilce, byli na místo přivoláni jejich rodiče a případ byl předán Policii České republiky," uzavřel Pavel Čejka.