Tříkráloví koledníci si ve čtvrtek ráno přišli do kostela sv. Jakuba v Přelouči pro požehnání a poté vyrazili do přeloučských domácností s koledou, pokladničkou a požehnanou křídou, aby nesli požehnání dál.

„Během čtvrtka a také ještě v pátek bude v přeloučských ulicích koledovat 30 skupinek, tedy 90 dětí. Doprovody zajišťují studenti gymnázia, dobrovolníci a charitní pracovníci," uvedla Zdenka Kumstýřová, ředitelka Charity Přelouč, která Tříkrálovou sbírku organizuje. V sobotu se na koledu vydá koledníků nejvíc, a to 168, v neděli do terénu vyrazí 17 tříkrálových skupin a ve středu posledních sedm. Celkem se na Přeloučsku zapojí 420 dětí a více než 100 dospělých.

Dům v Libišanech.
Do Libišan se sjíždějí davy. Rekordman bude svítit až do svátku Tří králů

V pátek budou koledníci k vidění nejen v Přelouči, ale také v okolních obcích - v Lipolticích, Zdechovicích, Břehách, Malých Výklekách, Selmicích, Trnávce, Hlavečníku, Újezdu u Přelouče, Tupesích, Kolesách a Komárově.

První lednovou sobotu potkáte tři krále ve Štěpánově, Turkovicích, Brlohu, Řečanech nad Labem, Živanicích, Dědku, Cholticích, Volči, Kasalicích, Krasnici, Mokošíně, Strašově, Semíně, Tetově, Lohenicích, Újezdu u Přelouče, Přepychách, Valech, Litošicích, Urbanicích, Svinčanech, Mokošíně, Jedousově, Sopřeči, Jedousově a Živanicích.

Sýkora koňadra
Blíží se Ptačí hodinka, na Pardubicku pozorováním vládl havran, v kraji koňadra

V neděli pak v Bumbálce, Rohovládově Bělé, Pravech, Litošicích, Vyšehněvicích, Mělicích a Labské Chrčici. „Poslední koledníky v našem regionu potkáte ve středu v obcích Valy a Kladruby nad Labem," dodala ředitelka přeloučské charity Zdenka Kumstýřová.

Statické pokladničky jsou v Přelouči umístěny v Amipě, knihovně, Vinotéce u Cestrových, Vinotéce u Pavluši, v drogerii u paní Briknerové, ve Fortelu a cukrárně. Příspěvky je možné zasílat také on-line pokladničkou, kterou najdete na www.trikralovasbirka.cz. Zadáním PSČ určíte, do které charity bude váš dar přesměrován. Na každá pokladničce najdete QR kód, pomocí kterého můžete charitu také podpořit.

Mohlo by vás zajímat: Známé obchodní centrum Grand zavřelo. Podívejte se, jak bude vypadat po přestavbě

Zdroj: Čížková Nikola