Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři trapasy místopředsedy kulturní komise

Pardubice - Pořádný trapas se stal místopředsedovi kulturní komise, zastupiteli za Občanskou demokratickou stranu (ODS) Jiřímu Lejhancovi.

31.1.2012 2
SDÍLEJ:

Jiří Lejhanec, zastupitel města Pardubice a předseda Oblastního sdružení ODS PardubiceFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Nejprve nebyl schopen pardubické primátorce Štěpánce Fraňkové (Sdružení pro Pardubice) věrohodně vysvětlit, proč by měla být z rozpočtu města podpořena činnost Domu kultury Dukla, který jako soukromý subjekt žádal o dotaci ve výši 250 tisíc korun.

„Zajímalo by mě, co pro nás tento kulturní dům dělá a proč bychom mu měli dávat 150 tisíc korun, když ještě financujeme částkou 80 tisíc korun Filmový klub, který na Dukle promítá,“ konstatovala pardubická primátorka. „Před lety hrozilo, že odboráři, kteří ho měli ve vlastnictví, kulturní dům prodají. Přitom tento sál je velmi cenný hlavně pro plesy. Tenkrát se město zavázalo, že bude toto zařízení podporovat, aby byl zachován na kulturní účely,“ podotkl zastupitel za TOP09 Ladislav Koudelka. „Jenže pak kulturní dům odboráři prodali do soukromých rukou, shodou okolností synovi hlavního odboráře,“ reagovala pardubická primátorka.

Ta Jiřího Lejhance pobaveně sledovala i ve chvíli, kdy měl místopředseda kulturní komise z ODS vysvětlit komunistickému zastupiteli Radimu Füllemu, jaké činnosti vykonává organizace skrývající se pod tajemnou zkratkou „HoPeRa“. „Jde o alternativní sdružení,“ podotkl Jiří Lejhanec. Jeho tvrzení pak musela na pravou míru uvést jeho kolegyně z kulturní komise, zastupitelka za ČSSD Anna Kučerová. „Jde o sdružení, které je naopak velmi tradiční. HoPeRa je zkratka pro folklorní soubory Holoubek, Perníček, Radost,“ poznamenala Anna Kučerová. Ani v posledním případě se Jiří Lejhanec netrefil. Když měl vysvětlovat, co za činnosti vykonává občanské sdružení Terra Madoda, prohlásil, že pořádá venkovní alternativní festival Ostrovy v pohybu.

„Poslední ročník této akce se konal v roce 2008,“ upřesnil předseda občanského sdružení Terra Madoda Jiří Dobeš. „Žádali jsme o příspěvek na celoroční činnost, jejíž hlavní část se odehrává v Divadle 29,“ nechal se slyšet Jiří Dobeš. „Je skvělé, že v odborných komisích nyní sedí lidé, kteří mají o dané problematice vyloženě přehled,“ neodpustil si trochu ironickou poznámku jeden z pořadatelů kulturních akcí, který si nepřál být jmenován.

Autor: Tomáš Dvořák

31.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení