Stav povrchu na důležité tepně v centru Pardubic je tristní, město se proto opět pouští do jeho rekonstrukce. Oprava se bude týkat západní části třídy Míru mezi křižovatkami s Masarykovým náměstím a ulicí Sladkovského.

„Žulová velkoformátová dlažba zde zůstane, ale vozovka bude předlážděna jinou technologií, kdy budou dlaždice uloženy do maltového lože, tím snesou vyšší zátěž,“ uvedl náměstek primátora Jan Hrabal.

S novým rokem přišly do Pardubic, na některá místa, i nové dopravní značky
Pozor na nová pravidla. Na třídě Míru platí zákaz zastavení, na Kyjevské 40 km/h

"Stávající dlažba bude rozebrána a uložena v blízkosti stavby, vybourané dlažební prvky musí být dobře očištěny, aby byla zajištěna přilnavost lože a spárovací směsi k dlažbě. Stávající lože bude odstraněno a odvezeno na recyklační skládku," přiblížil Hrabal. Právě tento pečlivý postup je podle radnice důvodem, proč rekonstrukce bude probíhat na první pohled možná delší dobu.

Změny pro řidiče

Část třídy Míru v úseku od křižovatky se Sladkovského ulicí po světelnou křižovatku u Masarykova náměstí je od pondělí neprůjezdná. Během stavebních prací bude Pernerova ulice ústící na třídu Míru obousměrná a bude doplněna o výhybny. Zajíždět na opravovaný úsek třídy Míru nebude ani pardubická MHD, která bude odkloněna přes Sukovu třídu. Chodci na žádná omezení nenarazí.

„Cestujících, kteří využívají MHD, se omezení dotkne především na linkách č. 2 a 13, kdy zastávky Třída Míru a Masarykovo náměstí budou zrušeny bez náhrady. Spoje linky č. 27 obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu a Masarykovo náměstí jako náhradní za zastávku Třída Míru. Odklon se dotkne i nočních linek č. 98 a 99. Podrobné informace najdou cestující na stránkách dopravního podniku a na dotčených zastávkách,“ informoval za Dopravní podnik města Pardubic Tomáš Pelikán, ředitel společnosti.

Pardubicku třídu Míru čeká další rekonstrukce. Její část bude uzavřená několik měsíců.
Další oprava třídy Míru. Město trvá na žulové dlažbě, podle odborníků nevydrží

Nejhůře jsou na tom úseky, které zatěžuje právě městská hromadná doprava.

Kostky se uvolňují zejména v části od vjezdu z Pernerovy ulice směrem k administrativnímu domu Magnum. Ve výběrovém řízení získala tuto zakázku společnost Timra, která nabídla cenu za provedení díla ve výši 5 861 369 korun bez DPH.