Pro chodce se naštěstí nic nemění. "Omezení, která s sebou rekonstrukce třídy Míru přinese, se přitom bude týkat jen komunikace, chodníky v rekonstruovaném úseku zůstanou pro veřejnost průchozí," informuje o plánované opravě hlavního pardubického bulváru náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy, majetku a investic Jan Hrabal.

Oprava za 7 milionů korun vyústí v dočasný zákaz parkování. Během stavebních prací bude Pernerova ulice ústící na třídu Míru obousměrná a bude doplněna o výhybny. Zajíždět na opravovaný úsek třídy Míru nebude ani pardubická MHD, která bude odkloněna přes Sukovu třídu.

O rekonstrukci třídy Míru jsme psali zde:

Pardubicku třídu Míru čeká další rekonstrukce. Její část bude uzavřená několik měsíců.
Další oprava třídy Míru. Město trvá na žulové dlažbě, podle odborníků nevydrží

„Cestujících, kteří využívají MHD, se omezení dotkne především na linkách č. 2 a 13, kdy zastávky Třída Míru a Masarykovo náměstí budou zrušeny bez náhrady. Spoje linky č. 27 obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu a Masarykovo náměstí jako náhradní za zastávku Třída Míru. Odklon se dotkne i nočních linek č. 98 a 99. Podrobné informace najdou cestující na stránkách dopravního podniku a na dotčených zastávkách,“ podotýká za Dopravní podnik města Pardubic Tomáš Pelikán, ředitel společnosti.

Dopravní omezení od 27. 3. do 9. 7. 2023

Spoje linek č. 2 a 13 budou ve směru do Polabin vedeny odklonem Sukovou třídou a obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu. Zastávky Třída Míru a Masarykovo náměstí budou zrušeny bez náhrady.

Spoje linky č. 27 budou obousměrně vedeny odklonem přes Sukovu třídu. V obou směrech obslouží zastávku Masarykovo nám. jako náhradní za zastávku Třída Míru a ve směru na Duklu navíc obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu.

Spoje linky č. 98 bude ve směru na Hl. nádraží vedeny odklonem po Sukově třídě. Obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu a Masarykovo náměstí (st. č. 2) jako náhradní za Třídu Míru.

Spoje linky č. 99 budou ve směru do Polabin vedeny odklonem po Sukově třídě, ul. K Polabinám na Masarykovo náměstí (st. č. 1). Obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu. Zastávka Třída Míru bude zrušena bez náhrady. Spoje jedoucí na Hl. nádraží obslouží zastávku Masarykovo náměstí (st. č. 2) jako náhradní za Třídu Míru.