VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tripartita o školství, evropských dotacích, ale i stávce

Pardubice - Z databáze obsahující více než devadesát projektových záměrů dosáhl kraj nyní už schválení 66 projektů ke spolufinancování v celkovém objemu 2,2 miliardy korun.

16.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Na Krajském úřadu v Pardubicích se sešli zástupci Krajské tripartity, tedy zaměstnavatelů, odborářů a kraje. Na programu byly otázky čerpání peněz z Evropské unie, Evropský rok dobrovolnictví, školství a problematika zaměstnanosti v návaznosti na legislativu. Hovořilo se také o připravované stávce.

Další peníze z fondů jsou na cestě

Pardubický kraj se v roli příjemce dotací z evropských fondů snaží využít veškeré možnosti k získání finančních prostředků. Z databáze obsahující více než 90 projektových záměrů dosáhl kraj nyní už schválení 66 projektů ke spolufinancování v celkovém objemu 2,2 miliardy.

„Díky schváleným projektům z evropských fondů už obdržel Pardubický kraj za období od 1. ledna 2009 do 31. prosince 2010 dotaci ve výši 1,277 miliardy korun a další prostředky jsou na cestě,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který jednání tripartity řídil.

Krajský radní Pavel Šotola představil na tripartitě zapojení Pardubického kraje do Evropského roku dobrovolnictví. Právě teď vrcholí Dětské dny s dobrovolníky, na podzim se uskuteční informační semináře a přednášky o dobrovolnictví a na konci roku budou oceněni nejlepší dobrovolníci, neziskové organizace a firmy. V roce 2011 byla v Pardubickém kraji na neziskový sektor poskytnuta částka přes 124 milionů korun. „Z rozpočtu kraje šlo do neziskových organizací přes 50 miliónů a největší část dotací putovala do sociální oblasti,“ upřesnil Pavel Šotola.

Dalším tématem bylo školství. „Jsem ráda, že zástupci oborů, ale především zaměstnavatelů a podnikatelů ocenili krajské reformní kroky ve školství, a to zejména zavádění přijímacích zkoušek na střední školy,“ řekla po jednání krajská radní Jana Pernicová.

Tripartitu seznámila také se změnami, které se uskutečnily při optimalizaci škol. Jedná se o sloučení nebo splynutí 14 středních škol a 12 dalších škol. V dalším období dojde rovněž na školách zřizovaných Pardubickým krajem ke snížení počtu tříd o 27.

Základní umělecké školy a domy dětí a mládeže si převzaly obce a naopak kraj převzal tři speciální školy doposud zřizované obcemi. Odbor školství také od června letošního roku zprovoznil nový školský portál pro lepší komunikaci s veřejností, školami, žáky a rodiči, kde podle krajské radní Jany Pernicové najdou vše potřebné.

Tripartita též projednala změny v legislativě, které se promítají do problematiky zaměstnanosti. „Jedná se o nové uspořádání zástupci úřadů práce a také o nově zavedenou ,modrou kartu’ pro cizince,“ upřesnila tisková mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.

O blokádách prý kraj neinformovali

Přítomní zástupci odborů také informovali o dopadech připravované stávky na Pardubický kraj. „O žádných možných živelných dopravních blokádách na území Pardubického kraje jsme nebyli informováni,“ sdělil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek po jednání tripartity. „Odboráři z nedopravních odvětví podpoří stávku podle uvážení symbolicky,“ uzavřel.

16.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
10

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení