„Dnes u obchodního centra Globus v Pardubicích byl ohlášený tuningový sraz. Nasadili jsme policisty jak přímo na parkoviště k obchodnímu centru, tak na příjezdové komunikace do Pardubic. Primárně tady na parkovišti jsme kontrolovali tuningová vozidla, protože ten sraz byl naplánovaný už zhruba na 19. hodinu tedy na dobu, kdy si ještě běžní občané nakupovali a nechtěli jsme, aby zde docházelo k nějakému narušování veřejného pořádku, aby si opravdu každý mohl nakoupit,“ potvrdila Deníku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Nad místem po celou dobu létal policejní vrtulník, který monitoroval účastníky srazu a spolu s policejními hlídkami kontroloval průběh akce a bezpečnost provozu. Při vjezdu do obchodní zóny v Trnové probíhala policejní kontrola.

Přípravy na letní sezónu na Kunětické hoře vrcholí
Hrad Kunětická hora zase ožije. Letos poprvé se všemi renovovanými prostory

„Policisté provedli kontroly u necelých tří stovek vozidel a během večera a noci zjistili 84 přestupků. Velkou část z nich vyřešili uložením pokuty na místě, zbytek museli oznámit správnímu orgánu. A to buď z důvodu, že uvedený přestupek nelze na místě projednat (např. vysoké překročení rychlosti tzn. v obci o více než 40 km/hod. a mimo obec o více než 50 km/hod.; platná blokace řidičského oprávnění; některé problémy s technickým stavem vozidla; aj.), nebo proto, že přestupce (řidič) nesouhlasí s přestupkem.  Z důvodu vysokého překročení rychlosti jízdy, ke kterému docházelo hlavně na silnici I/2 Pardubice – Přelouč, policisté ve čtyřech případech zadrželi i řidičské průkazy. Co se týká porušování technického stavu, kolegové udělovali pokuty například za ostré hrany na vozidlech, přesah pneumatik a ráfků přes lemy blatníků, nesoulad rozměrů pneumatik na vozidle s údaji v registru, zásahy do výfukového potrubí a jiné. Další pokuty hlídky udělovaly za neoprávněné stání na vyhrazených místech pro invalidy nebo driftování.,“ dodala Janovská.

Policisté dále na místě řešili i mnohé další přestupky, kterých se účastníci akce dopustili.

Sraz doprovázela i pohodová atmosféra, při které došlo k vzájemnému setkání účastníků a nechyběla ani nablýskaná auta všech značek, burácející motory, rozzářené neony a další tuningové úpravy.

„Přivedla nás sem rychlá auta, hlasité zvuky, V8, V12, zkrátka milujeme auta, milujeme hudbu a proto jsme tady,“ svěřili se účastníci akce z Pardubicka.

Nový perón za více než 53 milionů korun bude zhruba půl kilometru od hlavního nádraží a zajíždět sem budou vlaky z Hradce Králové i Jaroměře.
Zastávka Pardubice-centrum: Spojení s podchodem je hotové. Vlaky dorazí v červnu

„Chceme ukázat pěkná auta a pokecat s klukama a něco se nového přiučit,“ prozradil další účastník z Benešova.

Kolem dvaadvacáté hodiny začala tuningová auta odjíždět z areálu obchodního centra a akce byla postupně ukončena.

Mohlo by vás zajímat: Posilněna dvěma lahvemi vína usedla za volant a bourala přímo před policisty

Zdroj: Policie ČR