Pardubický kraj ve druhém čtvrtletí letošního roku navštívilo 84 310 turistů, meziročně jich přibylo o 3,5 procenta. Přesto je region podle počtu ubytovaných hostů na posledním místě mezi všemi kraji v republice. Mírně se zvýšil počet přenocování turistů, ve druhém kvartálu strávili v kraji 215 108 nocí. To je nárůst o 0,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Víc Čechů i cizinců

Většina turistů, kteří ve druhém čtvrtletí zavítali do Pardubického kraje, byli Češi. Přijelo 71 413 tuzemských hostů a 12 897 cizinců. Nárůst statistikové zaznamenali v obou kategoriích. Domácích turistů přibylo o tři procenta, cizinců o 6,1 procenta.
Počet turistů v Pardubickém kraji se zvýšil nejen ve druhém čtvrtletí, ale také od začátku roku, a to o 1,2 procenta. Přibylo zejména cizinců, a to o 5,8 procenta. Domácích turistů podle statistik přibylo o 0,4 procenta.
V Pardubickém kraji se mírně zvýšil také počet přenocování hostů.

Neatraktivní kraj?

„Ve druhém čtvrtletí evidujeme meziroční nárůst o 0,2 procenta. Od začátku roku je nárůst vyšší, hosté strávili v ubytovacích zařízeních o 1,7 procenta více nocí. Největší podíl na tom mají noclehy hostů z ciziny, přibylo jich o 6,6 procenta," uvedli pracovníci statistického úřadu.
Přestože turistů v Pardubickém kraji meziročně přibylo, není region pro turisty příliš atraktivní. Ve srovnání s ostatními kraji má nejnižší návštěvnost ve druhém čtvrtletí. V porovnání od začátku letošního roku mu patří předposlední místo. Za ním je jen Ústecký kraj.
V celé zemi ve druhém čtvrtletí počet přenocování hostů stoupl o 0,2 procenta na 9,7 milionu. Celkově do hotelů přijelo 3,5 milionu hostů, což je o 1,6 procenta více než před rokem.