Předposlední květnový víkend se na hokejbalovém hřišti u Základní školy Polabiny 1 konal mezinárodní turnaj v bikepolu nazvaný Sex, mlíko & Polo.
Přestože je tato hra ve své novodobé podobě v začátcích, obliba bikepola stoupá. Důkazem toho byla i účast čtrnácti evropských týmů. Turnaj uspořádalo občanské sdružení Město na kole.

„Dorazily týmy z Německa, Maďarska, početná výprava Poláků. Češi byli zastoupeni třemi družstvy z Pardubic, dvěma pražskými a jedním z Brna,“ upřesnil Martin Kyncl, jeden z organizátorů, který se do turnaje zároveň zapojil i jako hráč.

Kromě pólové zábavy se zde pro návštěvníky představil infostánek Města na kole spolu s prodejci stylových městských kol. Byl připraven i občerstvovací stánek.

První hrací den byl večer zakončen koncertem kapel Donrvetr a Racoon’s.
Po sobotních nalosovaných zápasech se v neděli pokračovalo tzv. dvojitou eliminací, podobnou klasickému hernímu pavoukovi, v níž se zohledňovaly výsledky z předchozího dne. Oba dva dny se hrálo na deset minut, nebo dokud jedna ze stran nevstřelila pátý gól.

Zápasy byly čím dál dramatičtější, hra rychlejší, nápaditější a pestřejší. Poslední kola se už ale bohužel obešla bez Čechů. Ve finále byl nakonec úspěšnější maďarský tým Gentlemen, který porazil Leipzig z Německa. Společně s třetím týmem Apollo 3 tato družstva získala stylové ceny od sponzorů. Sprcha vítězů se neodehrála obligátně šampaňským, ale v duchu názvu turnaje polotučným mlékem.

Přestože občas bývá kolopolo tvrdší hra, kde není nouze o střety, pády a souboje tělo na tělo, pořád zůstává sportem hraným především pro zábavu. To se projevovalo i v atmosféře celé akce, kdy si týmy neustále fandily a burcovaly se navzájem.

„Jsme velice spokojeni s průběhem celé akce. O tom, že jsme si turnaj užili nejen my, ale i soutěžící, svědčí pozvání našich týmů na celou řadu zahraničních turnajů,“ prozradil našemu Deníku Martin Kyncl.