ČEZ Arena s upravenou diváckou kapacitou pro pět a půl tisíce diváků se může těšit na jeden z nejvýznamnějších závodů této halové atletické sezony. Své umění předvedou skutečné hvězdy současného tyčkařského nebe. Tahákem by měl být například stříbrný medailista z londýnské olympiády Němec Björn Otto či Čech Jan Kudlička. Ženským tahákem bezesporu bude rovněž stříbrná olympionička, Kubánka Yarisley Silva.

K naprosté spokojenosti tak bude pořadatelům i divákům chybět snad jen královna tyčky – Jelena Isinbajevová , přestože to dlouho s její účastí vypadalo nadějně.
Ruská kráska, která ve své kariéře vyhrála snad všechno, co se vyhrát dalo, však nakonec kromě mítinku v Pardubicích vynechá i celou halovou sezonu. „S fenomenální Ruskou jsme byli domluveni. Smlouva již byla na stole, dokonce jsme byli domluveni i na penězích. Byl by to parádní tahák pro lidi. Bohužel nakonec usoudila, že není připravena a zrušila celou halovou sezonu," řekl Deníku ředitel mítinku Zlatá tyčka Zdeněk Lubenský.

Nejen atletika…

Návštěvníci, kteří se zítra do pardubické ČEZ Areny chystají, se kromě závodů na dvou doskočištích mohou těšit i na bohatý doprovodný program.
„Je jasné, že atleti budou potřebovat čas na rozcvičení, a tak ten divákům pomůže vyplnit například Leoš Mareš, kabaretní skupina Lidoskop se silovou akrobacií či v neposlední řadě třeba výtvarník Alex Dowis se svou světelnou show," zve na zítřejší atletický mítink jeho technický ředitel Jan Pecka.

Program v aréně začíná v 17 hodin, samotný závod by měl odstartovat o dvě hodiny později. Ceny lístků se pohybují v rozmezí od 90 do 150 korun. „Majitelé vstupenek, kteří se zaregistrují na www.zlatatycka.cz a zadají svůj tip na výsledek soutěže, navíc hrají o osobní automobil značky Hyundai," dodal Jan Pecka.