Povede se nakonec za evropské peníze rekonstrukce Tyršových sadů? Náměstek pardubické primátorky František Brendl ze sdružení Pardubáci chce, aby mu příští jednání městského zastupitelstva, které se uskuteční 24. ledna, dalo jasný úkol.

„Potřebuji od zastupitelů dostat mandát, jestli si zastupitelé tento vysoutěžený projekt přejí nebo ne,“ konstatoval František Brendl. „Pokud by tomu tak nebylo, museli bychom odepsat zmařenou investici, která se už dnes pohybuje v řádech několika milionů korun,“ vysvětlil náměstek pardubické primátorky.

Řada připomínek zakomponována

„Nemůžeme to udělat tak, že bychom si od architekta vybrali pouze část projektu a o té další řekli, že ji nechceme. Kdyby nesouhlasil, nemůžeme mu přece oznámit, že si Tyršovy sady uděláme bez něj a vybereme si z jeho projektu jen to, co se nám líbí. To samozřejmě nejde,“ pokračoval František Brendl.

„Navíc pan architekt už spoustu připomínek od občanů a různých občanských sdružení do projektu zakomponoval. Čím dál tím víc však mám pocit, že kritikům se nelíbí celý projekt, nikoliv jen nadměrný počet stromů, které by se měly vykácet,“ řekl náměstek primátorky.

„Sám bych si také dokázal představit, že by projekt mohl vypadat trochu jinak. Ale nemám žádnou zásadní překážku, aby se kvůli ní rekonstrukce Tyršových sadů nerealizovala,“ dodal Brendl.

„Když jsem porovnával projekty, které se zúčastnily soutěže vypsané městem, tak mi přišlo, že tento byl velmi zdařilý. Samozřejmě vždycky záleží na zadání a na tom, z čeho se vybírá,“ nechal se slyšet náměstek primátorky.

„Myslím, že nyní je díky evropským dotacím jedinečná šance k revitalizaci Tyršových sadů. Nedokážu si představit, že bychom tento projekt realizovali v celé jeho šíři pouze z městských peněz,“ uzavřel František Brendl.