Kontroverzní revitalizace Tyršových sadů ještě ani nezačala a už to vypadá, že bude stát více, než se původně předpokládalo.

„Na základě výběrového řízení na zhotovitele této akce byla vyhodnocena jako nejlepší nabídka ta, kde celkové náklady činí 83 milionů korun,“ šokoval část přítomných diváků na včerejším jednání zastupitelstva náměstek pardubické primátorky Jiří Rozinek (ČSSD).

O 13 milionů více

„Na revitalizaci Tyršových sadů byla vyčleněna částka 70 milionů korun. Je nutné schválit její navýšení o 13 milionů,“ oznámil zastupitelům.
„Samozřejmě se budeme snažit, abychom se cestou nejrůznějších úspor dostali zpět na 70 milionů korun včetně daně z přidané hodnoty,“ sdělil náměstek Rozinek.

„Se zvýšením částky na revitalizaci Tyršových sadů nemohu souhlasit. K úsporám bychom se mohli dostat například tak, že bychom nevykáceli tolik stromů nebo se nepouštěli do věcí, které nejsou nezbytně nutné,“ reagoval pardubický zastupitel Miroslav Rubeš.

Protože však s tímto argumentem zůstal v menšině, odsouhlasili nakonec zastupitelé navýšení finančních prostředků na chystané rozsáhlé úpravy Tyršových sadů.

Další rozruch v sále vyvolal také uvažovaný prodej pozemku v ulici Jožky Jabůrkové, na němž se nachází dětské hřiště, soukromému podnikateli Dušanu Kačmarikovi. Ten chce na tomto místě vybudovat rodinný dům nebo malý bytový dům.

Zastupitelé o tomto záměru měli hlasovat, ale návrh byl nakonec jeho předkladatelem, náměstkem pardubické primátorky Martinem Bílkem, stažen. „Je to dobrý nápad. Počkáme, jak to dopadne s novým územním plánem,“ pochválil Bílkův krok předseda pozemkové komise Václav Stříteský.

„Chtějí nás otrávit“

Plná galerie diváků, kteří přišli vyjádřit nesouhlas s tímto záměrem, však odcházela z jednání zastupitelstva rozhořčená. „Byli jsme tady už podruhé zbytečně. Je to z jejich strany taktika, aby nás otrávili,“ pravil jeden ze signatářů petice za zachování tohoto hřiště v Trnové.