Nakonec se ale vedení města se společností Saler, která je majitelem pozemků, domluvilo a obě strany tento týden podepsaly novou smlouvu na dobu neurčitou. Parkování tak u lihovaru bude fungovat dál.

Výše nájmu, kterou budou Pardubice vlastníkovi platit, zůstává stejná. „Město bude společnosti Saler platit stejnou částku, jako tomu bylo v případě předchozí smlouvy, tedy 90 tisíc korun měsíčně. Veřejnost však bude moci využívat parkoviště i nadále zcela zdarma,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovědná za územní plánování a investice Helena Dvořáčková.

Oproti smlouvě předchozí se však mění výpovědní lhůta, která je zkrácena ze šesti měsíců pouze na jeden.

Bezplatné parkování v areálu lihovaru je časově neomezené.

„Jsem rád, že se s novým vlastníkem podařilo dohodnout. Parkoviště se zhruba 400 parkovacími místy využívají zejména ti, kteří pak dále pokračují například do zaměstnání vlakem či linkovými autobusy. Je ale potřeba počítat s tím, že jednou tady možnost parkování skončí. To by měl vyřešit parkovací dům, s jehož výstavbou se počítá v projektu terminálu Jih,“ dodal primátor Martin Charvát.

Město si parkoviště u lihovaru pronajalo v roce 2014 pro případ, že by došlo k zpoplatnění parkoviště u hypermarketu Albert.