„Znepokojuje nás, že se s areálem bývalé Tesly dlouhou dobu nic neděje. Dosud se nedařilo najít dopravní řešení, které by umožnilo napojit Teslu na areál nemocnice,“ uvedl architekt Jan Kovář, který zpracoval studii zabývající se tímto problémem.

Kovářův návrh s pracovním názvem Centrum Pardubičky by měl řešit dopravní napojení i možnosti financování takového projektu.
„Návrh počítá s tím, že by před nemocnicí vznikl kruhový objezd. Vyvýšením by vzniklo i takové uzavřené náměstí. Navíc pod nadjezdem by vznikl dvoupodlažní parkovací dům, který by sloužil návštěvníkům a pacientům nemocnice. Celkový počet navržených parkovacích míst by měl překročit dvě stě,“ pravil Kovář.

Podle návrhu by Pardubická krajská nemocnice mohla získat i novou administrativní budovu. Ta by byla napojena na zastávku hromadné dopravy a tvořila by tak přirozený hlavní vchod pro pěší pacienty a návštěvníky.

Využit by měl být i areál bývalé Tesly.

„Umístili bychom zde rehabilitační služby, ale i obchody či ubytovací a stravovací zařízení. V plánu je také jakási obdoba sportovního centra, jaké je například ve Starém Hradišti. V Zelené ulici by pak mohl vzniknout penzion pro seniory,“ prozradil Kovář.

(dub)