Chybějí i zastávkové zálivy, kde by autobusy mohly zastavit. Tento stav bude však zanedlouho minulostí, neboť i Přelouč se dočká nového přednádraží.

Město získalo na přestavbu Dukelského náměstí evropskou dotaci v rámci Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace, která z velké části pokryje náklady na vybudování důstojného prostoru před nádražím, jehož součástí bude i přestupní terminál veřejné dopravy, který zajistí pohodlný přestup mezi vlaky a příměstskými i městskými autobusovými linkami.

„Podle původního projektu mělo nové přednádraží stát 25 milionů korun, my jsme však nakonec vysoutěžili cenu nižší, a to 17 milionů, z čehož zhruba 12 milionů pokryjí dotace. Stavba začala už v září první etapou, během níž vznikne na místě bývalého nákladového nádraží, jejž jsme koupili od drah, parkoviště s kapacitou zhruba 60 aut. To by mělo být hotovo do konce roku,“ uvedla přeloučská starostka Irena Burešová.
Hlavní část stavebních prací, při kterých zažijí různá omezení jak chodci, tak i motoristé, ale podle starostky začne až po zimní přestávce.

Stavebníci se na jaře pustí do samotného prostoru před nádražní budovou, hotovo by mělo být do konce července.

Součástí projektu je i zastřešené stání pro 50 jízdních kol.

Město Přelouč z evropských dotací v současnosti realizuje též dostavbu Mateřské školy Za Fontánou. Ta by měla být hotova do září příštího roku.