Měsíc je 8. června ve 13 hodin 42 minut v poslední čtvrti. V tomto týdnu prochází na obloze souhvězdími Střelce, Kozoroha, Vodnáře a Ryb. 6. a 7. června se pohybuje poblíž planety Neptun, 8. a 9. června nedaleko Uranu. Obě planety jsou však viditelné jen dalekohledem.

Planety pozorovatelné okem:

Merkur je viditelný na večerní obloze nízko nad západoseverozápadem. Jeho výška nad obzorem se snižuje a jasnost klesá, koncem týdne zapadá po půl jedenácté večer. Nejjasnější planeta Venuše září na večerní obloze vysoko nad horizontem a zapadá až po půlnoci. 9. června je Venuše v největší východní elongaci, tedy v největší úhlové vzdálenosti (více než 45°) od Slunce. Promítá se do souhvězdí Raka nedaleko hvězdokupy Jesličky. V sousedním souhvězdí Lva svítí až do jedné hodiny po půlnoci nažloutlý Saturn. Planeta Jupiter je 6. června v opozici se Sluncem; nad obzorem je po celou noc, promítá se do Hadonoše. Mars svítí na ranní obloze nízko nad východem v souhvězdí Ryb.

V průběhu týdne jsou dobře viditelné přelety Mezinárodní kosmické stanice ISS. Bližší informace a časové údaje o přeletech lze získat např. dotazem na elektronické adrese preletyiss@seznam.cz formou automatické odpovědi.