Pardubáci nakonec vybrali lokalitu Jesenčanského potoka.

„Přišla nám řada zajímavých tipů, ze kterých jsme nakonec vybrali místo, které se příliš často neuklízí a tím jsou břehy kolem Jesenčanského potoka,“ informovala o výběru lokality náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová a připojila pozvánku na úklid. „Touto cestou bych tak chtěla vyzvat spoluobčany, kterým není toto místo lhostejné, aby se k nám v sobotu šestého dubna připojili. Pytle a rukavice zajistíme,“ láká.

Sraz všech účastníků je plánován na 8:30 na mostku, kde se do zálivu vlévá Jesenčanský potok. Zájemci naleznou veškeré informace na webu akce Ukliďme Česko nebo na facebookové události Ukliďme si město, kde žijeme.

Had se pod vlivem teplého počasí trochu unáhlil.
Hasiči zachraňovali hada z plotu. Zmátlo ho asi teplé počasí

Zakládání vlastních úklidových událostí je podle radnice vítáno.

V tuto chvíli je jich na měsíc duben na webu Ukliďme Česko v okrese Pardubice naplánováno 42 s tím, že se jedná o úklidy organizované jedinci, obcemi nebo i základními a mateřskými školami.

„Z čísla mám radost, ale věřím, že může být ještě vyšší. Věřím, že i naší magistrátní iniciativou můžeme spoluobčany motivovat k zapojení do úklidu,“ doplnila Klčová a dodala, že pokud lidé své úklidy na webu zaregistrují do 17. března, získají od platformy Ukliďme Česko pytle a rukavice.

Mohlo by vás zajímat: Zámecký pivovar v Semíně na Pardubicku plánuje návrat k tradici vaření piva

Zdroj: Michal Žampach